“Saray’a bir defa gitti” diyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la neler konuşulduğunu anlattı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret için geldiği Gaziantep’te Sanayi Odası’nı ziyaret etti.Kılıçdaroğlu’nu Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ve yönetim kurulu üyeleri ağırladı. Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından yapacağı “Hayatımda saraya bir sefer gitti.” Cumhurbaşkanı Erdoğan’la aralarında geçen diyalogu anlattı.

“ÖZAL BİZİ TOPLARDI BAŞBAKANLIK’TA”

Kılıçdaroğlu, “Hayatımda saraya bir sefer gitti. 15 Temmuz’dan sonra. Sayın Erdoğan vardı, Bahçeli vardı, Binali Bey vardı, İbrahim Kalın Bey vardı. Dedim ki ‘Ben Maliye Bakanlığı’nda çalışır, daire başkanı rahmet ikenli Özal bizi toplardı Başbakanlık’ ta.Bir kanun çıkaracağı zaman bize sorarlardı, ‘Ne’ diye.Bazı uygulamalara itiraz ederdik.Rahmetli Özal da bizi dinlerdi.Neyin ne olduğunu anlatırdık.Planlamacılar vardı, onlar da anlatırdı.” dedi.

“DEMOKRASİLERDE KANUN TASLAĞINI BÜROKRATLAR HAZIRLAR”

Kılıçdaroğlu’nu şöyle sürdürdü: “Binali Bey, ‘Siyasetçi karar verir’ dedi. Elbette siyasetçi karar verir.Ama yanlış karar verirse de uygularsa döner bürokrata soramaz;’Kardeşim beni neden uyarmadın, hatalıydı’.Dünyanın bütün demokrasilerinde kanuni çalışanlarını bürokratlar hazırlar.” kullanım kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *