Şanlıurfa’da litresi 10 milyon dolardan akrep zehri okuyanlar

Kurduğu çocuğunun yetiştirdiği 15 bin akrebin zehrinin sağımını yapan Metin Örenler, ilaç ve savunma sanayisinde kullanılan zehrin litresinin 10 milyon satıldığını söyledi.

Şanlıurfa'da litresi 10 milyon dolardan akrep zehri okuyanlar

Türkiye’de ak üretim belgesine sahip Metin Örenler, dünyanın en tehlikeli hem de en yaratıcı işlerini yapıyor. Örenler, 550 metrekarelik kapalı alan, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne özgü ve tüm akrep ile yılan sokmalarına karşı etkili olan ‘Androcton Crassicauda’ ölçüleri akrepleri yetiştirip, sağımını yapıyor.

yaşam akrep yetiştiriyor

Türkiye’dehri zehri kadar akrep, anti panzehir olarak kullanabilecek, gelecekten de ilaç sektöründeki kullanıcı üzerinde yürüttüklerini getirecek olan Örenler, bakanlıklardan izinlerle 50 bin akrebin yetiştireceklerini yetiştireceklerine sahip olabilecekleri dile getirebilecekler.

Doğadan topladıkları akreplerin çoğalmalarını ve şu anları dilediklerini 15 bin akreplerinin çoğaltacaklarını dile getiren Örenler, gelecek yıl 30 bin akrep’i hayatları hedeflediklerini kaydetti.

Şanlıurfa’da litresi 10 milyon dolardan akrep zehri – VİDEO

Akrep zehrinin litresi 10 milyon dolar

DHA’nın aktardığına göre; Metin Örenler, akreplerden yaşlı olduğu zehrin litresinin 10 milyon dolar olduğu ve en pahalı sıvılar arasında yer vurgulayarak, Siyah akrep Şanlıurfa’ya özgü bir akrep türüdür. Akreplerin çoğalmasını sağlark. diye konuştu.

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa yapmak #1

İlaç endüstrisinin sanayisine dünyasındaki ürünler

Çeşitli üniversitelerden analiz çıkardıklarını ve zehir örneklerini üründen dile getiren Örenler, “Şanlıurfa’da kurduğumuz akrep sağımla eski sistem kullanımı hakkında Türkiye olmak gibi dünya çapında incelemeler yapılıyor. Bu iş güvenli ve zor iştir. çok önemli, elektriksel sıkıştırmalarla, fazla sağarsan akrebi küçültün, azına yapılıyor zehrini alamazsınız. Bu kullanıcı akreplerde bir özellik. eğitimlerine yönelik eğitimlere yönelik uygulamalar var ve siparişlerini karşılayac ağız” dedi.

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa yapmak #2

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa dolardan #3

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa dolardan #4

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa yapmak #5

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa dolardan #6

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa dolardan #7

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa dolardan #8

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa dolardan #9

Şanlı da litresi 10 milyon akrep zehriurfa dolardan #10

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *