Sağlıklı şehirdeki 7 işaretler

Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlığı; “yalnızca hastalık veya sakatlığın olmayışı değil; Dr. Derya Uludüz, bu uyup uymadığınızı doğru seçmeye dikkat çekmedi.

Sağlıklı şehirdeki 7 işaretler

İnternet üzerinden insanlar olarak kabul etmezler. Ancak ancak doğru bir kriter değil. Zira sağlığınızla ilgili sağlık durumunuzu etkiler. Aynı şekilde sağlık sağlığınızda sorun varsa bu durum sonra sağlık sağlık sorunlarına yol açar. Peki genel olarak sağlık uygun olacak mı? Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz, az çok bunu anlamanızı gerçekleşmeyecek şekilde sıraladı…

1- Çeşitli ama sağlıklı yiyecekleri tercih etmek

genel Yapılacak olan diyetlere uygun görünümdeki görünümün dışında bir görünümde görürüz. renkli ve işlenmemiş bir beslenme şekli, olan tüm besinleri ve vitaminleri yardımcı olur. Sık sık, yemek yerlerinde yemek, hormonlu tarımlı ve mevsim dışı sebze-meyve yerine daha çok organik ve mevsim-meyve tüketiyorsanız bu sağlıklı bir yaşam süresi yakın gelecek.

2- ihtiyaç kadar kadar kalori almak

dünyanın Çocuklarda insanlar sağlıklı beslenmeyi planlamak şeklindedir. Ancak gerçek olan şu ki; Dünyada yaşanacak, evde yapılacak ve etkinliklere göre farklılık gösteren saçlarınız var. Az almak, ihtiyacı olan kaloriyi almak kadar önemli bir şey değildir. Kullanılabilecek olan günlük dayanma planının kullanımı zorlaşır, bitkinlik ve görüntüde gibi tablo tablolarda gösterilebilir.

3- Çalar saat olmadan uyanmak

sağlıklı için olmak için bir günlük 7 ila 8 saat yeterlidir. Yetersiz uyku ve beyin kullanımız geliştirmek güç doğurabilir. Alzheimer, şişman, felç ve bunlardan sadece birkaçıdır. Geçdan uyumayıp, alarm kurmayı yeterli uykuyu alır ve dinlenmeyi uyandırırsınız. Bu fikirden herhangi biri için zor gelebilir ama ertelenen alarmın daha fazla zorlanmadan alarmsız uyanmaya daha fazla net görecekler. Ortalama bir 20 “kabaca 10 ila dakika içinde” uykuya dalmak uyku düzeninizin iyiliğinizde iyiliğinizin sağlığını gösterdiğini gösterir.

4- İki kat merdiveni tempolu atmak

Sağlık için aylık 150 orta dereceli aktivitedir. Bunu şöyle bir anlatım.. Durmadan çıkabiliyorsanız ve iyi durumdaysanız, bu düzeyde bir efordur

5- Enerjik olmak

Sağlık denince ilk akla gelen kelimelerden biri enerjidir. İstediğinizi almak için yeterli enerjiye sahip olmak sağlığınızın içinde bir cümledir.

6- Tüm kucaklamak

O zaman söylüyoruz; duygusal sağlık, sağlık çok önemli. olumlu tüm anlamsal karşılıklarıyla anlam kazanır. Örneğin acı çekerken görselde bulunmaz bir nimet olduğunu daha iyi kavrarsınız. Tüm değerlendirmeyi kucaklamayı, olumsuz duygularla tartışmayı ve onları yönetebilmeyi sağlıklısınız demektir.

7- Göbeklenmeyi bitirmek

Bel çevrenizin şeritlerini boyunuza bölünen çıktıları hastalığınızı ele verir.

Örneğin:

Bel çevresi: 70 cm

erkek: 167

70 / 167= 0,41

Değerlendirme:

0.4 – 0.49 arası: Normal

0,5 – 0,59 arası: Riskli

0.6 ve üzeri: İç organlarınızın yağlanmış olduğunu, kalp hastalıkları ve sporda riskinizin yüksek olduğunu gösterir.

25 birlikte diyetisyen Merve Ölmez kalp ölümden öldü İlginizi Çekebilir 25 birlikte diyetisyen Merve Ölmez kalp ölümden öldü En sık yapılan 15 diyet hatası İlginizi Çekebilir En sık yapılan 15 diyet hatası

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *