Sağlık Bakanı Koca’nın ‘yeterli doz var’ ulaşamadığı yurttaşlar kavrama aşısına ulaşamadı

Sağlık Bakanlığı, 65 yaş üstü ve yüksekte ilerleyeceksiniz. Sistem aşıları aşıları, doktorlardan tedavileri ile eczaneye yönelik aşılarını ücretsiz bir şekilde teslim edilir. Ancak, 65 yaş üstü ve kronik olan bazı yurttaşlar, sistem üzerinden henüz aşılarının tanımlanmadığını ifade etti. Bakanlık tarafından aşı için onaylanan riskler, risk gruplarının belirlendiği de tam olarak belirlendi.

AŞI OLAMADILAR

Aşı olmak isteyen herkese yurttaşlar doktora yönelik reçete talebi henüz aşılanmadığı için eli boş döndü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kavrama aşılarına ilişkin eğitime yönelik “Mevsim aşılama yapacakları aşılama çalışmaları iletilir ve aşılama çalışmaları yapılır. Bu uyum da hazırlığımız tam. Yeterli miktarda kavrama aşımız mevcut” kullanmıştı.

İstanbul Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Ersoy, iktidarın aşı politikasıyla ilgili “Ne olacak ki zaman olmaması gerektiği gibi olması gerektiği bir aşı politikamız olmayacak. Merkezi sağlık otoritesinin bütün bu olması gereken aşıyı temin etmesi gerekir” dedi. Eraksoy, risk içerenlerin aşılarını yaptırmasını vurguladı.

“İLGİSİZLİK VAR”

Eraksoy, “Toplumda grip aşısına yönelik bir ilgisizlik ve kayıtsızlık var. Gribe yakalananları alınacakları çok ağır şeyler giyecekler. 65 yaş üstü olanlar, altta muayenehaneleri, kalp hastaları, hedef hastaları, kanser hastaları, hastaları, hastaları, AIDS hastaları, sağlık yetkilileri olarak hedeflenmelerini arzu etmediğimiz insanlar. Bu insanlar aşılanarak korunmalı” dedi.

AŞI hayran UÇTU

aşı ücretlerini de vurdu. ekonomik kriz. Geçen yıl aşının fiyatı 83 TL iken bu yıl 243 TL’ye yükseldi. Kronik kayıtları olmayan ancak aşısı olmak isteyen yurttaşlar aşıyı eczanelerde ücretli olarak alabilecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *