SADAT’ın olması gereken yer televizyon kanalları değil, bağımsız mahkemelerin sanık kürsüleridir, tarafımız da budur

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’rahibe konuk olduğu Uğur Dündar ile Haftanın Panoraması yükleme verilen SADAT reklamına ilişkin tepkisini dile getiren sunucu Ece ÜnerAsıl soru şu: SADAT konusunda gereken mi yapıldı? Dün medya olarak bir tuzağa düştük evi yiyerek, linç ederek ve kin kusarak cambaza bakarak asıl resme odaklanmadık. Hatalarımıza dokunmak yerine asıl yanılgı aramamız yere bakmadık. Reklam vermek hale gelen, dün bu ekrandan meydan okuyan paramiliter yapı kim meydan verdi?” dedi. Üner, “SADAT’ın olması gereken yer televizyon kanalları değil, bağımsız mahkemelerin sanık kürsüleridir. Tarafımız da budur.” öngörü savundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuk olduğu Uğur Dündar ile Haftanın Panoraması yayını sırasında yayınlanan SADAT reklamı gelirken tv100 Ana Haber’de Ece Üner, SADAT’la ilgili tepkisini dile getirdi.

“Bu aynı zamanda tv100’e kurulan bir komploydu”

Üner “Çok eğri bir yolda doğru bir yerde durabilmek ümidi ve hükümdarlıkla karşınızdayım. Ben ve ekip ailesinin hakikati haykırmak, hafızaları canlı ve taze tutmak, insan onur ve haysiyetini yeniden baş tacı etmek iddiasıyla çıktık bu yola. Çünkü ortada çok büyük haksızlığı var. Daha vahimi Haksızlık cezasını görmeyeceğine güvenen bir küstahlığa dönüştü.Son küstahlık örneğine malum yapıdan geldi.Bu yapı milyonları temsil eden ana muhalefet liderine bu ekrandan operasyon denemesi kalkıştı.Bu hem paramiliter yapıyı derinlemesine eleştiren duayen gazeteci Uğur Dündar’a, hem de SADAT’ın kapısına dayanan ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bir kumpastı.Bu aynı zamanda tv100’e kurulan bir komploydu.Kanalın hatası bu konu özelinde bir dikkatsizlik, bunu kabul ediyoruz.Reklamını bu ekranda yayınlamak büyük bir hata ancak asla düşüncesik bir tavır ve taraf tutma değil.” dedi.

“Sorundan değil sorumluluktan beslenmeyi tercih ediyoruz”

“Biz tarafımızı belli edelim” diyen Üner “Bizim tarafımız Türkiye Cumhuriyeti gibi toplumun güvencesi, milli dayanışma ve adalet içinde insan haklarına saygı, Atatürkçülüğün bağlı olduğu olmak. Ben Atatürkçüyüm, ekip üyeleri da öyle. Sorundan değil sorumluluktan beslenmeyi tercih ederiz. Asıl resme bakarak odaklanmadık.Hatalarımıza itmek yerine asılsız yanlış aramamız yere bakmadık.Reklam verecek hale gelen, dün bu ekrandan meydan okuyan paramiliter yapı kim meydanını verdi?” kullanım kullandı.

“Sahi ne oldu o önerige?”

Yasalarımıza göre SADAT gibi özel savaş şirketi kurulabilir mi? Atatürk ve cumhuriyet düşmanı birinci Asrika Kongresi’nde başkent İstanbul, resmi dil Arapça, hukuk şeriat hedefi dile getirildi mi? Bunlar dile getirildikten sonra ikinci ve üçüncü Asrika Kongresi yapilabildi mi? Anayasalarının kaldırılmasından önce zamanında suç duyurusunda bulunuldu mu?İYİ Parti soru önergesi tutukluluğu? Sahi ne oldu o önermege?” diye konuştu.

“Hesap sorulmasını istiyoruz”

Sorularını sürdüren Üner “Gelelim tarihi Türkiye’nin seçim güvenliği endişesi taşıdığı bir dönemde bu yapı kime ve ne güvenerek tehdit ve provakasyonun dozunu artırabiliyor?” Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmayı hedefleyen bu projeyi kim destekledi? Koskoca bir milli güvenlik soruşturması Milli Güvenlik Toplantısı’ndan en işi var mı? 15 Temmuz’dan sonra nerelerde ve kimler üzerinde etkili oldular? Yasal olarak korunmak için mi yasal sayılmadılar? Aklımızda deli sorular. SADAT bu ekranda kurduğu kumpaşa gol dedi. Başından beri SADAT’a o sahayı kim açtıysa o gölü açması gereken odur. Özetle Türkiye’nin ana muhalefetini evdeki hesap çarşıya uymuyor söyleyerek tehdit edenlerden çarşıyı daha fazla karıştırmadan hesap sorulmasını amaçlıyoruz. SADAT’ın olması gereken yer televizyon kanalları değil, bağımsız mahkemelerin sanık kürsüleridir. Tarafımız da budur.” ifadesini kullandı.

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu’ndan SADAT reklamına tepki: O az kalış aklınızı alırım sizi, siz kimi rakiplere karşı!

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu’nun katıldığı yayında SADAT reklamı yayınlandı

TİKLAYIN |SADAT Başkanı: SADAT ile Kılıçdaroğlu birlikteliğinin en iyi değerlendirdiğini gördü, 1500 liralık reklam, iyi PR yeteneğine döndü

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *