Saç beyazlamasına olan 3 gıda

Beyaz saç tellerimizin sorumlusu kimi zaman sadece yaş almamız veya genlerimiz değil. Sağlıksız bir şans veya sağlıksız bir şekilde bir gözden kaçan gün ışığı beyazlatabilir.

Saç beyazlamasına olan 3 gıda

Saçlarımız neden beyazlıyor?

Grileşme genetiktir – bazı insanlar ilk beyaz saçlarını daha erken keşfeder, diğerleri daha sonra. Aralarındaki etkileşimin, dışsal olarak etkilenmesini sağlar. Uzun süreli stres , ilaç kullanımı ve hatta diyet diğer nedenler olabilir.

Saç beyazlamasına olan 3 gıda #1

SAÇ BEYAZLAMASINA NEDEN OLAN 3 GIDA

Bu 3 gıda saç tellerinin beyazlaşmasını kontrol eder.

1. şeker

Rafine sadece bir besin maddesi olarak kabul edilebilir şeker, aynı zamanda doğal olarak saçınıza de zarar verebilir. İsveç’te yapılan bir yolculuk için, tatlı toksin, sağlıklı saç için gerekli olan vitaminler emilimini ve melanin pigmentinin yemek yemeyi amaçsızyor. Ek olarak, sağlıklı saçlar için olan protein emilimini görmek.

Saç beyazlamasına olan 3 gıda #2

2. Alkol

Aşırı ve ağırlık tüketimi, besin kaynağınız üzerinde ve içinde bir bakıma sahiptir. Alkol, mide ve yemeklerinize astarına zarar verebilir, bu da besinlerden mineral ve vitamin emilimini etkiler. Hasarlı birleştirilebilir besinleri daha az emebilir. Bu beyaz saç sonuç olabilir.

3. Hayvansal protein

Kaslarımızı korumak, hayati bakım ve ayrıca sağlıklı saçlar için ihtiyacımız var. birlikte çok, fazla hayvansal protein beyaz saçı uygulayabilir. Çünkü vücut tarafından kullanılamayan protein ürik seviyenizi yükseltir.

Bu, sadece gutı değil aynı zamanda griye yol gösterir. Bu, madenciliği düzeltmek için mineral rezervlerini temin ile açıklanabilir hale getirmek için. Sonuç olarak, harcanan melanin eksiktir.

Saç beyazlarına olan 3 gıda #3

Sağlıklı saç renginizi korumak için önemli bir besin değeri

Doğal saçınızın rengine kavuşmak için güzel bir süre ilerleyebileceksiniz, sağlıklı bir yaşam sürdürebilir ve diğer yandan gelecek şekilde bir uygulamalısınız. Bu artı sağlıklı saçlar için temel besinler;

*kalsiyum

*çinko

*B vitaminleri (B2 ve B3)

*selenyum

*bakır

*Omega-3 yağlı asitler

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *