Rusya’dan gözdağı! ‘İngiltere ve Almanya kırmızı çizgiyi aştı! Haritadan siliz…’

Oluşturulma Tarihi: 16 Ocak 2023 16:38

Fransa, İngiltere ve Almanya’nın Ukrayna’ya ağır silah ve tank atma emri sonunda ‘kırmızı çizginin aşılması’ olarak yorumlayan Rusya, Belgorod nükleer denizaltısında konuşlandırılacak ‘Poseidon’ torpidoları için ilk nükleer savaş başlığının üretildiğini duyurdu.

24 Şubat’ta başlayan Ukrayna savaşında neredeyse birinci şeylere girmek üzereyken, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’nin ayları Batılı rakiplerinden istediği tank ve ağır silah kullanımı için Fransa’nın attığı adımda İngiltere ve Almanya takip etti.

AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE… UKRAYNA’YA SİLAH YAĞIYOR

Alman Hükümeti, bugün Ukrayna’ya ulaştırılması sevkiyatı askeri yardımların listesini yayınlıyor. Listede 40 Marder tipi piyade savaş aracı, Patriot hava savunma sistemi ve füzeleri, 100 bin ilk yardım kiti ve gözetleme amaçlı kullanılan 114 hava hava aracı yer aldı.

İngiliz hükümeti tarafından inşa edilmişse Ukrayna’ya önümüzdeki günlerde 14 adet “Challenger-2” tanklarıyla 30 adet 155 milimetrelik “AS-90” obüs üstlerinin gönderileceği belirtildi.

İngiltere-Almanya ve Fransa’nın yanı sıra Polonya da Ukrayna’ya belirli miktarda Alman yapımı “Leopard” tanklarını göndermeyi planlıyor. ABD ise “Abrams” tanklarının kilitleme için düğmeye bastı.

Rusyadan gözdağı İngiltere ve Almanya kırmızı çizgiyi aştı Haritadan sileriz...

Belgorod denizaltısı eve gitmek geri gitmek zorunda 120 güne kadar yol düzenine sahip

RUSYA’DAN GÖZDAĞI

Batı’dan peş peşe gelen açıklamalara Rusya’nın tepkisi gecikmedi.

Rus haber ajansı Tass bugün ‘Kıyamet silahı’ olarak da bilinen Belgorod nükleer denizaltısında konuşulacak “Poseidon” torpidoları için ilk nükleer savaş başlığının üretildiğini duyurdu.

İsmi açıklanmayan bir savunma kaynağının devlet haber ajansına yaptığı demeçte, “Poseidon torpidoları için ilk nükleer savaş başlığı üretildi. Belgorod denizaltısı bunları en yakın zamanda teslim alacak.” ifadeleri yer aldı.

Rusyadan gözdağı İngiltere ve Almanya kırmızı çizgiyi aştı Haritadan sileriz...

Poseidon, 500 metreye varabilecek bir nükleer tsunamiyi tetiklemek için kullanmak bir kıyamet cihazı olarak adlandırılıyor.

TÜM KIYI ŞERİDİNİ YOK EDEBİLİR

Hem ABD hem de Rusya’dan askeri yetkililerin açıklamalarına göre Poseidon, ürettiği radyoaktif tsunamilerle tüm kıyı şeritlerini yok edebilir.

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, Poseidon’u ilk olarak 2018’de duyurdu. Yeni silahını nükleer güç kaynağına sahip, stratejik bir silah olarak Rus lider yönetimine sahip “Kavga kabiliyetine sahip ve neredeyse yok sayabilirler. Bugün dünyada onlara karşı koyabilecek hiçbir silah yok.” kullanma kullanmıştı.

Rusyadan gözdağı İngiltere ve Almanya kırmızı çizgiyi aştı Haritadan sileriz...

İNGİLTERE VE ALMANYA KIRMIZI ÇİZGİYİ AŞTI:HARİTADAN SİLEBİLİRİZ

Nükleer savaş başlığının kullanımına ilişkin haberler Rus basınında kendine geniş yer buldu.

Devlet kanalı Rossiya 1’de Poseidon’un tanıtıldığı bir programa katılan emekli general Andrey Gurulev İngiltere ve Almanya’nın Ukrayna’ya tank göndermesi ile kırmızı çizginin aşıldığını bir kez sürdü ve tehditler savurdu.

İngiltere’yi ‘kendini beğenmişlikle’ suçlayan Gurulev, ülkenin nükleer silahları olmaksızın da Londra’yı haritasından silebileceğini iddia etti.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *