Ronaldo krizinde yaşanan Manchester United satışa çıkıyor

Manchester United’ın sahipleri, tarihi İngiliz futbol kulüplerinin tamamen satılmasına yol açabilecek stratejik seçenekleri araştırıyor.

Takım, Salı günü yapacağı birleştirme, Glazer kümeleri, işletmelerin ulusal satışına veya konut ve altyapının yeniden birimlerini içeren yatırımlara da yol açabilecek süreç üzerinde mali danışmanlarla birlikte çalıştırdı.

Kulüp, 17 yıl önce ABD’li Glazer ailesi tarafından satın alınmıştı.

Manchester United’ın yönetim eşbaşkanları ve direktörleri Avram Glazer ve Joel Glazer, araştırdıklarında okudukları “Kulübün başarılı grupları inşasına devam etmeye yönelik, yönetim kurulu stratejik alternatiflerin kapsamı bir şekilde değerlendirilmesi için yetki verdi. Taraftarlarımız açısından en iyi seçenekleri değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Raine Group, Manchester United’a bu dönemde danışmanlık yaparken, Rothschild and Co. Glazer ailesi mali danışmanlık yapıyor.

Bloomberg News, Ağustos ayında Glazers’ın Manchester United’daki egemenlik hissini satmayı düşüneceğini ve anlaşmanın kulübesi yaklaşık 5 milyar euro (6 milyar dolar) değerinde olabileceğini yazmıştı.

Mayıs ayında Chelsea FC, Amerikalı milyarder Todd Boehly ve özel sermaye şirketi Clearlake Capital’e 4,25 milyar sterlinlik bir anlaşmayla satılmıştı.

Öte yandan Cristiano Ronaldo, Salı günü Manchester United ile boşlukları ayırdı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *