Rıza Çalımbay: ‘Galatasaray’dan teklif yok’

Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen arada Antalya’nın Belek turizm merkezinde kamp yapan Sivasspor, hazırlık maçında Almanya 3’üncü Lig ekiplerinden Saarbrücken’i 2-1 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından kırmızı-beyazlı ekibin teknik direktörü Rıza Çalımbay, açıklamalarda bulunduç

Skordan çok oynadıkları oyunu daha önemli ifade eden Rıza Çalımbay, “Hazırlık sonunda sonuç değil, oynayacağımız oyun önemli. Bugün de herkesi oynattık. Bütün arkadaşlara şans verdik. Hem maç temposunu kazanmak için hem lige iyi bir giriş yapmak için bu maçlar bizim için çok önemli Biraz önce söylediğim gibi skordan çok, bizim için oyun önemli” ifadesini kullandı.

“BUNA KATLANMAK GEREK”

Mart ayına kadar Avrupa maçı oynamayacaklarını bu dönemde ligde iyi bir yere gitmek istediklerini söyleyen teknik adam, “Bizim için hem lig hem Avrupa’yı götürmek zor oluyor. 2, 3 günde bir maç oynuyorsunuz. Sakatlıklar oluyor. Günlük; Prag’a maça gidiyorsunuz ,dönüşünüz gün sabaha karşı oluyor.Ondan 2 gün sonra bir daha maç oynuyorsunuz.Onun için sıkıntılı bir dönem geçti.Bu ara bizim için çok iyi oldu.Sakat arkadaşlarının bir kısmı geldi.Bu arayı iyi değerlendirip hem Avrupa’ya hem lige aynı şekilde devam ediyor. Yapmak istiyoruz.Şimdi bir de Türkiye Kupası var.Sıkı maçlarımız var.Sıkça da maç oynuyoruz.Eğer Avrupa’da gidiyorsanız, iyi şeyler yapmak istiyorsanız buna katlanmak gerekiyor.Bizim ligde de iyi olmamız lazım ki Avrupa’da daha rahat oynayalım.Avrupa maçlarımız mart Mart ayına kadar iyi bir şekilde gitmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

“TRANSFERDEN DAHA ÖNEMLİ”

Ligde kalan 4 maçın 3’ünü deplasmanda oynayacaklarını belirtti Çalımbay, “Transferden daha önemli olan bizim için kalan dört maçımız. , 2 tane mutlaka yapılmalı” diye konuştu.

“UĞUR İÇİN GELEN BİR TEKLİF YOK”

Takımın önemli isimlerinden sol bek Uğur Çiftçi’nin Galatasaray’ın içinde bulunmasını hatırlatan Rıza Çalımbay, kayıtları şöyle sürdürdü:

“Uğur’u şu anda verme şansımız yok. Bir de gelen bir teklif de yok. İki tane sol bekimiz var. Ziya da sakat. O nedenle oyuncu vermekten sonra, oyuncu almamız lazım.”

“YERİNE ADAM ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Transfer yapılacak bölgelerin şu anda belli olmamasını sağlayanlar Çalımbay, “Şu maçları bir bitirelim iyi bir şekilde. Leke James sakat. 6 ayı buldu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *