Resmiyete döküldü: Avrupa’nın hazırlama tesisi – Dünya

Kuzey Akımı 1 ve 2 boru hatlarının sabotaj planıyla birlikte Avrupa’da doğal gaz fiyatları yüzde 30 zamlandı.

Rusya’ya yaklaşacakların başına gelebilecekler yüksek patlamala karşılaşan ve ekonomik duruma gelecek Avrupa’da, Rusya’ vanayı sona ermesiyle bir hale geldi.

Avrupa ağır sanayi patronları, “Rusya’dan gaza alınmalı” dedi. Avrupalı ​​politikacılar, silah sanayisi patronları ve finans zenginleri ise “yaptırımlara devam” mesajınızı verdi.

Avrupa’nın yüksek indirgemelerini doğal gaz fiyatlarını ve protesto edenleri düstursuz insan, “Rusya’ya kaldırılsınlar, doğal gaz alınsın” sloganı attı.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ise, “Halk içinde eylem yapsa bile geri adım atmayacağız. seçmenlerin ne önemli değil” dedi.

Bu atmosferde toplanan Avrupa Enerji Bakanları, önlem planını kabul etti.

FOSİL YAKIT ŞİRKETLERİNDEN ALIP DİĞER ŞİRKETLERE VERCEKLER

Avrupa Birliği Enerji Bakanları, şu önlemleri üzerinde önlem alıyor:

-İnsanların ısınma ve elektriği çok kullanır, enerji ve elektrik en az yaklaşık 5 yıldır

-Fosil ücretlerin ücretlendirme kârı, diğer ekonomik ve işletmeleri batmak amacıyla için “destek paketini” kullanmak olarak kullanmak. Bu paketin özelliklerine göre, yardıma yardım etmek yerine “tüketim” bir yardımda bulunulacak. “rahatça tüketebilmek” için fosil yakıttan alınan vergiler halka “yar” olarak verilecek, halk da indirimdeki diğer kasalarını dolduracak. Halihazırda üstün kâr eden banka, finans, sigorta, silah sanayi, kimya sanayi ve kozmetik gibi dev sermayelere ise ek vergi yok.

-Nükleer ve güvenlik kurumlarına vergi indirimi

HERKES ÇOK ÖFKELİYDİ

Bloomberg, Kuzey Akımı 1 ve 2’nin katılımını, toplantıya bakanların çok öfkeli ve gergin ifade etti.

Siyasi kulislerden satın alınanlar, Avrupa Birliği Enerji Bakanları, “çok geç günümüzde” dedi. Tasarruf tedbirlerinin “geç de olsa planlamaları” ile bugün görüşüldüğü bildirildi.

ALMANYA’DAN ABD VE NORVEÇ’E UYARI

Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ABD ve Norveç’i uyardı.

Kuzey Akımı 1 ve 2. doğal gaz fiyatlarındaki yüksek ilgi çeken Robert Habeck, küresel ve ABD’nin fırsattan faydalanmak için “Avrupa’nın fiyattan yararlanmaması ve durum suistimal etmemesi” vurgusunda bulundu.

NORVEÇ: ASKERİ GÜCÜMÜZ YETERSİZ

Kuzey Akımı 1 ve 2’de gelen sabotajdan Norveç, Atlantik Okyaunusu’nda Baltık denizi’nde yer, denizden sonra ister istemez Avrupa’ya satılacağı enerjiyi planlayın.

Avrupa’daki boru hatlarının sabotaj risklerini planlamak için dünyadaki şehirlerin planlarını planlamak için askeri güçlerinin yeterli olduğunu belirtti.

Odatv.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *