Putin’den ölen askerler için tüyler ürperten karar! Çin’den sipariş verdi

24 Şubat 2022 tarihinden beri devam eden Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde ilk bir yılın dolmasına artık haftalar kaldı. Rus askerleri ve Ukrayna’yı gözetleme bölgesindeki çatışmaları son sürat devam ederken, Rus ordusu Ukrayna’da bataklığa saplandı.

Rusya’nın ‘Özel askeri harekât’ amaçlı işgal planı, batılı devletin Ukrayna’ya verdiği destekle suya düştü. İşgali kısa bir süre bir arada tutmak için savaşın başında Belarus üzerinden Kiev’e doğru yol olan Rus ordusu burada hezimete uğradı.

Lavrov yine kriz çıkardı!  İsrail çılgına döndü

Lavrov yine kriz çıkardı! İsrail çılgına döndüHaber Görüntüle

İŞGAL KOMUTANI DEĞİŞTİ

Başarısız sonuçlar Putin’in de canını sıkmış olacak ki Rus lideri üç ayda bir ikinci kez Ukrayna’daki işgal komutanını misafir edecek. Rus işgalciler Herson’dan sınır verici çekilmeye günler kala, Ekim 2022’de General Sergey Surovikin’e teslim edildi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken ABD’den Ukrayna’ya geçen aylarda savaşın kaderini değiştirecek bir yardım paketi geldi. Maddi yardımın yanı sıra Patriot füzelerini de içeren destek dünya çapında yükselen bomba gibi düştü. Ukraynalı askerlerin ABD tarafından füzelerin kullanımı için özel kılavuzları açıklanacağı açıklandı.

Putinden ölen askerler için tüyler ürperten karar Çinden sipariş verdi

İNGİLTERE TANK GÖNDERİYOR

İngiltere ise, The Times gazetesinin ifadesiyle ‘tank tabusu’nu yıkıyor. Londra yönetimi, Ukrayna’ya İngiliz Challenger-2 tanklarını sevk edecek. Challenger-2 tanklarının Ukrayna’ya yollanması, ilk kez bir Batılı ülkedeki Kiev yönetimine ağır saldırı füzesi temin etmesi anlamına gelecek.

Konum cep telefonundan belirlendi!  Putin'e yeni yıl şokunda inanılmaz detay

Konum cep telefonundan belirlendi! Putin’e yeni yıl şokunda inanılmaz detayHaber Görüntüle

RUSYA: SOVYET FÜZELERİYLE VURACAĞIZ

İngiltere’nin bu mezrasına ise Kremlin’den yanıt gecikmedi. Sözcü Dmitri Peskov söz konusu tank kullanımı ile ilgili ‘yanacaklar’ ifadesini kullandı. Yapılan yeni bir yorumda ise Rus devlet medyasına konuşan Putin’e bağlı Alexey Leonkov isimli savaş uzmanı Rusya’nın yapılan bu yardımdan dolayı rahatsız edici olmadığını iddia etti. Söz konusu iddialarının devamında Leonkov, eski Sovyet silahlarıyla bile bu tankların imhasını öne sürdü.

Putinden ölen askerler için tüyler ürperten karar Çinden sipariş verdi
'Kırmızı çizgi' tekrar değişti!  Savaş kızışıyor, yeni silahlar yolda

‘Kırmızı çizgi’ tekrar değişti! Savaş kızışıyor, yeni silahlar yoldaHaber Görüntüle

CEPHEDE ÖLEN ASKERLERİ YAKACAKLAR İDDİASI

Öte yandan İngiliz basınına yansıyan bir başka haber dünya içeriğine bomba gibi düştü. Haberde Putin’in, Çin’den 21 tane krematoryum siparişi verdiği aktarıldı. Sipariş edilen krematoryumların mobil seviyesinde olduğu ve cephe hattında ölen askerler için birlikler iddiasıydı.

Putinden ölen askerler için tüyler ürperten karar Çinden sipariş verdi

Putin’in ölü uçuşunu gizlemek için böyle bir hamle yaptığını belirtirken, bu hamlenin sebep ‘Rus ordusunda her geçen gün artan ölü uçuşu’ gizlemek olduğu ortaya çıktı.

2023'te Ukrayna savaşı için 5 muhtemel senaryo!  Napolyon, Hitler ve Stalin...

2023’te Ukrayna savaşı için 5 muhtemel senaryo! Napolyon, Hitler ve Stalin…Haber Görüntüle

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *