“PRP, varis ve diyabete bağlı yaraların tedavisinde önemli bir rol oynuyor”

Dr. Şaşırtan PRP yönteminin saç yapraklarından, cilt gençleştirmeye, ağrı tedavisinden, yara iyileşmesine ve ortopedik pek çok hastalığın tedavisinde tercih ettiğine değinerek “Damar sıcaklığıa bağlı yaralarda, diyabet ve varise bağlı yıpranmayen bacak yaralarında, tendon yaralanmaları ve tenisçi dirseği gibi tendinitlerde, diş implantlarından sonra yaraların iyileşmesini hızlandırmak için kullanılır. Özellikle uzun yıllar boyunca indirmelerine rağmen, rekor kıran belli oldu ki yaralar PRP ile başarılı bir şekilde kapanıyor” dedi.
Yaşlanan deride, gözle görülebilen birçok değişikliğin olduğunu vurgulayan Dr. Tüm bunlardan; derideki kolajen, elastin liflerdeki azalma ve yapılarındaki bozulmadan sorumludur” diye konuştu.

“2-4 hafta aralıklarla uygulanır”
PRP işlemi uzman doktorlar tarafından kullanılması gereken bir tedavi yöntemi izleme verilerini çizen Dr. Sonra bu kan, içinde jel bulunan tüpe yerleştirilir. Santrifüje konulan tüpteki kanın içindeki maddeler 5-8 dakika içinde bölünebilir. Kanın trombositlerden ve büyüme faktörlerinden zengin plazma kısımlarından ayrılmış olur. Elde edilen karışım yöntemi ile ilgili alana uygulanır. PRP 2-4 hafta aralıklarla uygulanır. PRP kürü garanti edildikten sonra yılda 1-2 kez maliyetlerle işlemin devamı sağlanabilir.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *