Pençe Kılıç harekatında 254 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, harekat kapsamında 254 teröristin etkisiz hale getirildiğini ve 471 hedefin ateş altına alındığını aktardı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütlerinin ensesinde…

Sınır içi ve sınır dışı operasyonlarına her gün bir yenisini daha ekleyen kahraman birlikleri, hain teröristlerin kökünü kazımakta.

Geçtiğimiz günlerde Suriye ve Irak’ın ana sahasında Pençe Kılıç Harekatı ise başarılı bir şekilde sürüyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Planı ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığın bütçe görüşmelerinin ardından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nde Pençe Kılıç Harekatı hakkında açıklamalarda bulundu.

“471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist öldürüldü”

Akar, sahadaki son duruma ilişkin brifing aldı ve yenilerini verdi. Pençe-Kılıç Harekatı’nın son dönem en büyük, grup ve etkili hava harekatı ile devam ettiğini ve başarılı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Akar, “Harekat, hava ve kara ateş destek araçlarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi.” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 471 hedef ateş altına alındı ​​ViDEO

Pençe Kılıç harekatında 254 terörist öldürüldü #1

“Sivil saldırganlar, onları bir an önce susturacağız”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonlarının ardından teröristlerin iyice köşeye sıkıştığına dikkat çeken Akar, “Teröristler alçakça sivil operasyonlara saldırdılar. Onları bir önce susturacağız. Benzerini geçmişte Kilis’te, Hatay’da, Reyhanlı’da yaşadık. Ne zaman hudutların ötesini temizledik, bu konuda bir yere varacağız.” kullanım kullandı.

“Fitne fesatla TSK’nın başarısını gölgelemeye çalışıyorlar”

Akar, TSK’nın terörle mücadeledeki her başarılı operasyonun ardından olduğu gibi yine terör örgütü ile onun yurt içi ve dışındaki destekçilerinin, fitne fesat odaklarının dezenformasyon yapmaya çalıştıklarını kaydettiğini, şunları kaydetti:

“İftirayla, fitneyle, fesatla TSK’nın terörle mücadeledeki başarısını gölgelemeye çalışıyorlar. Tekrar ifade ediyorum ki; TSK’nın tek hedefi teröristler ve teröristlere ait yapılardır. Bizim hakkında bir etnik, dinsel, mezhepsel grupla, Kürt, Arap kardeşlerimizle ilgili bir sorunumuz yok.

Pençe Kılıç harekatında 254 terörist öldürüldü #2

“Tek gideceğimiz var o da teröristler”

Bizim tek gideceğimiz var, o da teröristler. Kim bunlar? PKK/YPG/PYD, DEAŞ kim varsa o. Teröristler için hesap zamanı. TSK ile oyun oynanmayacağını görecekler. Şehitlerimizin, hayatlarını kaybedenlerin, öğretmenlerimizin, vatandaşlarımızın kanlarının her damlasının hesabını soracağız.”

Öte yandan Hulusi Akar, teröristlerin adalete teslim olmaktan başka bakımlarının da olmadığını kaydetti.

Pençe Kılıç harekatında 254 terörist öldürüldü #3

Pençe Kılıç harekatında 254 terörist öldürüldü #4

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *