Pedro’nun yiyen Arda ile korkutulur

Futbol takımları basit iki temel üzerinde oyunu oynar. Kendi kalesini savunmak ve rakip kaleye gol atabilmek için mümkün olabilecek bir şekilde üretebilmek. Şampiyonluk oynayan büyük takımlar ise genel olarak biraz daha zor bir işi yapmak zorundalar. Daha fazla üretebilecekler ve bunun için de savunma hatlarını öne çıkarmak üzereykendirler. Bu kişilerden büyük takımların savunma oyuncularının en biri hızlı ve atletik olur. Kalecileri de A sınıfı. Buna mukabil ön alan oyuncuları da iyi olabilir. Yine de bu yükleme, hocaları yeniden üretip çalıştırmak zorundalar. Bu donanım, duran üst kurulumlar. Tüm yapılacak iş için çözülmezse bir kaç kişiden faydalanmaktan bir şekilde yararlanmaya çalışmak. Büyük takımlar böyledir.

Jesus da büyük takımı ve takımını da öyle oynatma hocası koşusu. Savunma hattını öne çıkarmak. Önde ikili Arao ve Crespo da tempoyu ayarlayan oyunculardı. İki taraflı ideal isimler. Öndeki 3’lünün biri (King) teknik olarak zayıf olsa da driplingçi ve atletik; teknik ve yetenekli (İrfan) en uçtaki isim de (Pro) hem teknik hem atletik. ideal. Pedro henüz tam hazır değil. Fiziken güçlendirildiğinde çok yapılandırılacak. Pedro ve Alioski en iyi transferler. Pedro’nun attığı gol birinci sınıf kaliteydi. Birleşik hareketler ve gol vuruşu tam klastı. King’in golü de tam King’e uygun bir goldü. Bu iki gol dışında King’in volesi ve Crespo ile 2 pozisyonu daha keşfetti. İşte büyük takımlar kesinlikle kapanan takımlara karşı kesinlikle daha iyi oyuncularla oynamalısınız. Misal Arao yerine Crespo olsa, Crespo’nun görevi 8 numarada Zajc olsa ve Zajc Crespo’nun olaylara girse birini atardı.

İrfan iyi bir oyuncu. Ama sadece o değil; takımdaki herkesten daha kaliteli isim Arda Güler. Muhtemelen çoook daha fazla alması gerekiyor. Bu sadece gereği değil, gereği. Rossi girer bir oyuncu ama Batshuayi de gitmekten sonra için can bulması zor. Varsa değerlendirilebilir. Öte yandan transferin bitmesine kısa bir süre kala bir atletik sağ stoper takıma güç katar.

Attila veya Luan Serdar Aziz ve atletik sağ stoper istenilen plana daha uygun bir 3’lü olur. Kenarlar Ferdi – Alioski – Osayi tamamdır. (Lincoln Alioski yedeği bence olmaz)

Orta ikili ligde muhakkak Crespo-Zajc ya da MHY. Arao da alternatif olur. Ön 3’lünün biri Arda Güler’i tamamlayacaklar için zor bir hücum hattı oluşur. Valencia veya King de 3. isim olur. Geriye mülkiyet performansları devam eder. Misal 73 dakikadan başlamamaktayız Altay, ilk gidişli yemedi. bir ribaund kurtarışı yaptı ve takımını stresten kurtardı. Altay’ın artık böyle olması gerekiyor. Takımını tutması gerekir. Hocanın da Arda Güler’i muhakkak daha fazla sahaya atması gerekir. Bu hafta BAY geçilecek. Serdar Aziz’in de olacağıyla iyi bir çalışma ortamı yakalanacak. Yine de bir hızlı sağ stoper eksik parça bırakmayacaktır.

Rakibi tüketen bir karşılama oyunu oynayan ve 73’e kadar kadromuzu dahi savunma dina beğendik. Hücumdaki dinamın ve kalitenin daha da haberimizin edindiği bilgiler. Hocadan ve fizik kaliteden ümitliyim.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *