Panathinaikos İstemişti, Milano Transferi Bitirmeye Yaklaştı!


Yazan Aris Barkas/ barkas@eurohoops.net

Shabazz Napier, transfer döneminde Panathinaikos’un ana hedeflerinden biri. Ancak diğer bir EuroLeague takımı Olimpia Milan’ın da kısa sürede gidişunda takviyeye ihtiyacı var. Eurohoops kaynaklarına göre, İtalyan temsilcisi de oyuncularla görüşmelerde mesafe kat etti.

EuroLeague’de bu sezon işlerini yürütme konusunda hala eser miktarda umut olan başantrenör Ettore Messina, halka açık bir mesaj yoluyla Milano taraftarının desteğini istedi. Son zamanlarda transfer imkanlarını küçümsemiş olsa da, Napier takımlarını en çok yerel turnuvalarda hedefe ulaştırmaya yardımcı olacak kaliteye sahip.

31 yaşındaki Shabazz Napier, Avrupa basketboluna yabancı değil. 2021-22 sezonu için Zenit Saint Petersburg ile bir yıllık kontrat imzaladıktan sonra geçen yaza baktığınızda Kızılyıldız’ın transfer hedeflerinden biri olarak belirtilmişti. Ancak sezon boyunca sakatlığı bir süre sahalardan uzak kaldı.

Napier, sezon başında G-League’in Meksika merkezli ekibi Mexico City Capitanes’e imza attı.

NBA’de Miami Heat, Orlando Magic, Portland Trail Blazers, Brooklyn Nets, Minnesota Timberwolves ve Washington Wizards formalarıyla 354 maçlık görev alan Napier, 7.0 sayı – 2.4 asırlık ortalamalarıyla mücadele etti. 2014 NBA Draftı’nın 24. sırasında düzenlenen guard, bunun öncesinde Connecticut ile NCAA’de iki şampiyonluk yaşamıştı.

Shabazz Napier ile Olimpia Milano arasındaki temaslar, ilk olarak Encestando.es tarafından duyurulmuştu.

Encestando.es ilk olarak Twitter’da Napier’in “Armani Milan ile anlaşmaya çok yakın olduğunu” bildirdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *