Ormanda hayat! Tam 32 yıl boyunca elektrik ve su olmadan yaşadık… Çamurdan kulübesinde çok mutlu

Almanya’nın sonundaki Longkamp ormanında yaşayan 56 yaşındaki Friedmunt Sonnemann’ın hayatı sıradan olmaktan çok uzak. Açık uzun gri bir sakalı bulunan adam keni yaptığı çamurdan kulübesinde yaşıyordu. Dünya basınındaki manşetlerde bulmayı başaran Sonnemann medeniyetten tamamen uzak yaşamanın bazı olumsuzlukların yarattığını dile getirdi. Yerel basına konuşan Sonnemann, “Hiçbir eksiğim yok. Yaşamak yerin neresinde” dedi.

TAMAMEN KENDİ İMKANLARIYLA YAŞIYOR

1

Sonneman, her gün içme masrafları bir kaynaktan yer alıyor ve yemek ömrünü ve yıkanmak için yağmur etkilerini topluyor.Sadece kuru bir kompost tuvaleti olan ve odun ateşiyle kendini ısıtan Sonnemann, sahip olduğu dört hektarlık arazide yaklaşık 100 nadir bitki bölgesine yönelik olarak çalışmalarını yürütüyor.

2

Ormanda yaşamasına rağmen para kazanması gerektiğini savunan Sonnemann, “Büyükannemin zamanından kalan ve aksi takdirde yok olacak olan bitkiler de var. Tohumları satarak para kazanıyorum” dedi.

“AYRI BİR DÜNYADA YAŞAMIYORUZ”

ev

Tavyan ve Meksika’dan nadir bulunan bitki çiftliklerine yardımcı olan arkadaşlarının olduğunu söyleyen Sonnemann, “Şu anda sekiz kişiz. Burada ayrı bir dünyada yaşamıyoruz. Ancak dünyada olup bitenlerin yükünü küçük.Pirinç veya erişte de götürün. yaşamı yalnızıyorum ve dünyayı terk etmedim, buraya geldim. Tek yapma yapıyorum, sadece kendim için yapıyorum” kullanıyor.

Longkamp Belediye Başkanı Horst Gorges, “Yaptığı iş burada kabul ediliyor” derken, Sonnemann yerel topluluğu tarafından kabul ediliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Neon bikinili paylaşımları ortalığı yaktı!  Bir bakan bir daha baktıNeon bikinili paylaşımları ortalığı yaktı! Bir bakan bir daha baktı

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *