Önder Karaveli’den Arda Güler için flaş itiraf: Beşiktaş’a göz dikmek

Beşiktaş’ta geçen sezon Sergen Yalçın’ın görevden çıkışı takımın başına getirildi Önder Karaveli’nin macerası kısa sürdü. 18 maç siyah-beyazlı takımın başında sahaya çıkıyor, daha sonra kendi emriyle görevinden tüketici yönetimi teknik direktörü, bir süre TFF 1. Lig ekibi Adanaspor’u çalıştırdıktan sonra Akdeniz ekibiyle de yol ayrımına gitti.

Milliyet’e konuşan Karaveli, Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler için övgü dolu ifadeler kullandı. Karaveli, Arda Güler için şöyle konuştu:

“Çok başka bir çocuk. Arda Güler’i gördüğünde insanın çevresinden geliyor bir göçmenler oluşuyor. Sarılası insanı. Bir kere oyunculuğunu bana ‘Tarif et’ dediklerinde ben hep aynı cümle ile tarif ediyorum: Su gibi… gerçekten su gibi bir oyuncu. Umarım Uzun yıllar boyunca Türk futboluna katkı sağlar.Türkiye’de çok uzun süre dayanmasını sağlar.Çok kısa zamanda o da yurt dışında çok önemli kulüplere transfer olacaktır. sizi doğru davranışa doğru itebilir. antrenmana çıkmadum.mümkün olduğu kadar oyuncularının yanında ağzımdan çıkane zaten dikkat ediyorum ama oyuncul arın yanında daha fazla dikkat etmeye çalışıyorum. Çünkü sizi örnek kabul ediyorlar. Siz kitap okuyorsanız o da kitap okuyor ama siz kötü söz söylüyorsanız onun da ağzından çıkıyor.”

‘BEŞİKTAŞ DA TRANSFER ETMEK İSTEMİŞTİ’

Arda Güler’in transfer sürecinde Beşiktaş’ın aralarında bulunduğu birçok kulüp olduğunu söyleyen Karaveli, “Gençlerbirliği’nden Fenerbahçe’ye geçtiğinde birçok takımın renklerine katmak istediği hatta Beşiktaş’ın da transfer etmek istediği bir oyuncuydu. Çok belirgin bir şekilde göze çarpan oyunculardandı. Fenerbahçe ‘ye geldikten sonra da giymeye devam etti.Ben Fenerbahçe’deyken de onu U-19 takımında takip etmiştim.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *