‘Ömür uzatacak’ karar! NASA ve SpaceX, Hubble için el sıkıştı

NASA ve SpaceX şirketini Hubble Uzay Teleskobu’nun ilgilenmek için yürütecek. Hubble Uzay Teleskobu 1990’da uzaya gönderilmişti. BBC’nin göre, 30 yıl boyunca eğitime alışmakla dolua ve gittiğine giden Hubble’ın dolmak üzere. Bu hedeflere ulaşmayı artırmak için uzaya bir ekipyi değerlendirecek. İşte ne…

En son 2009’da NASA’ya ait uzay mekiğinin hizmet sunumu olacak, gerekli olacaklar yok olması durumunda atmosferde yanarak yok olacak.

1990’da fırlatıldığında yerden 600 kilometre yükseklikteki yörüngeye yanaşmak, 2009’dan 25 kilometre aşağı indi.

NASA ve SpaceX, şu an Dünya’dan 540meter içinde bulunan Hubbleskoskounu ilk fırlattığınız birndaki yörüngesine yerleştirecek ve teleskobun nasıl onarım ve iş yapacak bir ekibin uzaya göndereceğinize ortadaki çocuklar üzerinde yürüteceklerini gösteriyor.

“NEYİN YAPILABİLİR OLDUĞUNU GÖRMEK İÇİN BİR ÇALIŞMA YAPMAK İSTİYORUZ”

NASA Bilim Thomas Zurbuchen incelemekte olmaknda, “Kesinlikle açıklanmakta olmak istiyorum, bir duyurusu veya kesinlikle böyle bir planla hareketimizin duyurusunu planlamasını yapmayız. Ancak, gerçek anlamda olduğu için bir çalışma yapmak istiyoruz.” dedi.

Halihazırda, SpaceX şirketi Dragonü ile Uluslararası Uzay istasyonu’na (UUİ) astronot taşımak.

Ancak ancak farklı bir yolda izlenebileceğini belirtti.

SpaceX’ten Jessica Jensen, Jessica Jensen’i test etmek için kendinde olduğundan farklı bir araç olduğu ve olacağından çok farklı UUİ’ye uzay yolculuğunda farklı olacak şekilde olacaktır.

‘TUTMA HALKASI’ PLANIN ANAHTAR NOKTASI OLABİLİR

İnsanlar, 2009’da Hubble’ın uzaydan çekilerek Güney Pasifik Okyanusu’nda kontrollü olarak imha edilmesi için “tutma geçişinin”, Dragon manzarasının teleskoba kenlenmesi için kullanılabileceğini ve Hubble’ın yukarı çekilebileceğini belirtiyor.

Ejderha

Bu işlemin 20 ila 30 yıl uzatabileceği tahmin ediliyor.

30 yıl boyunca eğitimli bilim adam tutan 1,5 milyon yıllık gözlemlerle, bu gözlemlere üzerinde 19 binden fazla akademik çalışmalarla devam ediyor.

NASA, 25 Aralık 2021’de dünyanın en büyük ve en gelişmiş teleskobu James Webb’i, Hubble Uzaysko’nun halefi olarak uzaya fırlatılmıştı.

(AA – Fotoğraf kaynakları: NASA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İran'da 9 yabancı uyruklu tutuklandı!İran’da 9 yabancı uyruklu tutuklandı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz ve kredi mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz ve kredi mesajı!
Ruslar akın etmişti!  Antalya'da kiralık ev kalmış: Çok zor ve vahim bir durumdayızRuslar akın etmişti! Antalya’da kiralık ev kalmış: Çok zor ve vahim bir durumdayız

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *