OĞUL DAKİKA | MASAK inceleme başlatmıştı! Kripto para borsası FTX ile ilgili karar: Mal tahminine el konuldu – Finans haberlerinin doğru adresi

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) kripto para işlem platformu FTX’in dosyaları olduğu gerçek ve tüzel kişilerin nezdinde inceleme özelliklerini bildirmişti. MASAK’ın soruşturma araştırmaları kripto para borsası FTX hakkında yürütülen soruşturma sonucunda, şirket sorumlusu Sam Bankman-Fried ve diğer ilgililerin kötü işleyişine el konuldu.

thumbs_b_c_bade3d0cc649ed41220d7053fdc4b645

Bakanlık Nebati bileşenleri ile ilgili özellikleri “Geçtiğimizçoğunlukla ABD’de iflas sürecini başlatan kripto para borsası FTX kapsamı, içinde bulundukları gerçek ve tüzel kişiler nezdinde Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), gerekli çıkarma vedilikle satın alma incelemesini başlatmamıştır. Böylesine büyük bir yapımın çok hızlı bir şekilde bir şekilde iflas ve krizin yol açabildiğini ortaya çıkarmak ve mevcut haliyle kripto para güvenliğinin azami ihtiyatla yaklaşması gereken bir alan elde etmek istiyorum.” kullanma kullanmıştı.

thumbs_b_c_961dc0d5a1bd0cf49454cf7d23da8398

FTX’İN İFLAS SÜRECİ BAŞLATMASI

Geçen gün FTX’ten yapılandırılan yazılı yazılımı, şirketin ABD’de iflas sürecini yöneten belirtilmişti. Şirketin Üst Yöneticisi Bankman-Fried’in de kullandığı bilgisine yer verilen noktadan hareketle, yerine John J. Ray’in atandığı görevlendirilmişti.

FTX, rakip ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile arasında çıkan kartlardan sonra likidite yaşamamıştı.

Bankman-Fried, şirket likiditesini çözebilmek için 8 Kasım’da Binance’in Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Changpeng Zhao ile görüşmeleri başlamış ve Binance’in FTX’i satın almaya yönelik niyetine bir mektup imzalamıştı.

Binance, toplantıların başlangıcından kısa bir süre sonra FTX’i satın almaktan vazgeçtiğini duyurmuştu.

ZHAO’NUN FTT HAMLESİ FTX’TE LİKİDİTE SORUNU YARATMIŞTI

Zhao, 6 Kasım’da gideceğini, FTX’e ait FTT adlı tokenları “yaptıkları son değerlendirmeler” toplu satma kararı aldıklarını duyurmuştu.

ABD merkezli FTX borsasındaki para çekim işlemlerinin önemli ölçüde artırması nedeniyle çok sayıda kullanıcı, borsadaki paralarını çekmekte sorunlar yaşıyordu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kripto para dünyasında deprem!  Yatırımcılar tedirgin...Kripto para dünyasında deprem! Yatırımcılar tedirgin…
Asgari ücret zam beklentileri tek tek hesaplandı!Asgari ücret zam beklentileri tek tek hesaplandı!
Bölgesel asgari ücret katmanları... İşte patronların istedikleri rakamBölgesel asgari ücret katmanları… İşte patronların istedikleri rakam

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *