OĞUL DAKİKA HABERİ | Düzce’de 5,9’luk deprem: Biri ağır 50 yaralı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi!

Düzce dün geceye 5,9’luk bir depremle sonuçlanacak. Vatandaşların panikle çıktıkları sokaklarda bekleyişleri sürerken bölgedeki ekipler, muhafaza etmeye devam ediyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgilerine göre, saat 04.08’de merkez üretim Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 5,9 genişliğinde kaydedildi. İlçedeki depremin derinliğiyse 6,81 kilometre.

Kentte bazı ev ve iş yerlerinin duvarlarında yıkımlar yaşandı, evlerdeki bazı eşyalar yere düştü.

NTV CANLI YAYININDA DEPREM ANI

BİRİ AĞIR 50 KİŞİ YARALANDI

Sağlık Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre Düzce’de 37, İstanbul’da 1, Zonguldak’ta 6, Sakarya’da 1, Bolu’da 1 ve Bursa’da 4 kişi olmak üzere 50 kişi yaralandı.

8 BİN KONUTA HASAR TESPİT

Deprem bölgesine yerleşim yapan konut Bakan Süleyman Soylu, ”8 bin konutta özellikle Gölyaka’da hasar tespit çalışması yapılacak” dedi.

“HASARLI BİNALARA GİRMEYİN”

AFAD, ekiplerin hasar tespit etmeye başladığını duyurdu. Yapılan, yapılara “kesinlikle girilmemesi” gerektiği belirtildi.

ÖNLEM AMAÇLI ELEKTRİK KESİNTİSİ

Bölgede deprem kaza merkezi bazı bölgelerde elektrik kesintisi de yaşandı. AFAD kesintinin kontrol amaçlı olduğunu duyurdu.

OĞUL DAKİKA HABERİ |  Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 50 yaralı - 1
Depremin ardından Düzce Adliyesi’nden bir görüntü

ADLİYE BİNASINDA HASAR

Düzce Adliyesi’nde çatıdan kopan bazı beton parçaların yere düştüğü görüldü. Bu nedenle deprem araçlarına yakıt almak isteyenler, akaryakıt tesislerinde oluşturulmuş. Artçı kaplamaların devam ettiği kentte soğuk hava nedeniyle battaniyelere sarılan ocakta yakarak ısıtmaya çalışıyor.

İZMİR’DEN ANKARA’YA HİSSEDİLDİ

Düzce merkezli deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, İzmir’e kadar geniş bir alan tısladı.

OĞUL DAKİKA HABERİ |  Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 50 yaralı - 2

DAKİKALAR SONRA ÇİLİMLİ DE SALLANDI

Öte yandan 5,9’luk depremin yarattığı panik sürerken Düzce’nin Çilimli ilçesinde saat 04.30’da 4,7 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

4 İLDE EĞİTİME DEPREM ARASI

Deprem nedeniyle Düzce, Sakarya, Bolu ve Zonguldak Ereğli’de eğitime bir gün ara verildi.

OĞUL DAKİKA HABERİ |  Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 50 yaralı - 3

BELEDİYE BAŞKANI NTV’DE ANLATTI

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü depremin hemen ardından NTV canlı yayınında yaşadıklarını anlattarak bilgi verdi.

Depremin çok evrenin tısladığı çocuklar Özlü, “Uykudaydım, çok içten hissettim. Bütün evin dolap kapıları açıldı, geniş cam eşyalar kırıldı” dedi.

OĞUL DAKİKA HABERİ |  Düzce'de 5,9'luk deprem: Biri ağır 50 yaralı - 4

Halkın yola çıkması ve kentte artçı kurbanların tısladığı dile getiren Özlü, “Depremi bundan yaklaşık 30 yıl önce yaşamış bir şehir olarak biz aslında depreme alışık insanlarız ancak son dönemdeki yeni kuşak buna çok alışkın değil” diye konuştu.

VİDEO: DÜZCELİLER DEPREMİ ANLATTI

700 BİN DİNAMİTİN PATLAMASINA EŞDEĞER

Uzmanlar Düzce’de meydana gelen 5,9’luk depremi, NTV’de yorumladı. Şükrü Ersoy, depremin beklenen İstanbul depremini tetikleyemeyeceğini söyledi. Tüysüz ise depremle 700 bin ton dinamitin eşdeğer bir enerjinin boşaldığını belirtti.

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *