Mustafa Varank’tan ‘Savunma sanayiine daha az yatırım yapılmalı’ diyen Garo Paylan’a cevap

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Partileri dağdaki teröristlerle aile bağları fotoğraflarının çekilmediği zaman savunma sanayisine kapanması” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Planı ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının 2023 yılı bütçesi toplantılarında milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

Aynı partiden milletvekillerinden, aynı konudaki zıt düşüncelerin ortaya atıldığını söyleyen Varank, buna cevap vermenin mümkün olmadığını, eleştirenleri okuduklarını kaydetti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın “savunma sanayiine daha az yatırım yapma işlemleri” Yönelik sözlerine işaret eden Varank, Kilis’e Gaziantep’e roketler düşerken böyle bir ifadenin absürtlük olduğunu belirtti.

“Partili aralarında dağdaki teröristlerle aile fotoğraflarının çekilmediği zaman savunma sanayiine sahip olma azalması”

“Biz sektörlere kendi hevesimize göre yatırımla ilgili kararlar almıyoruz. diyen Varank’ı şöyle sürdürdü:

“Göreve geldiğimizde altyapı fakiriydi, altyapılara yatırımlar yaptık. Şu anda sağlık teknolojilerinden yapay zekaya, savunma sanayiine yatırım yapıyoruz. Bu alanların gereksinimlerinin azalmasına bizim de bu alanlardaki yatırımlarımızın azalması. Gibi göstermediğiniz zaman, partili olarak dağdaki teröristlerle aile bağları fotoğraflarının çekilmediği zaman savunma sanayiine bakış açısı azalır.Biz de o zaman bu tartışmaları bırakırız.

Mustafa Varank’tan HDP’li Garo Paylan’a savunma sanayii düşmanlarına yönelik VİDEO


“Kilis’e Gaziantep’e roketler düşerken bunu demek absürtlüktür”

Çok zorlu bir coğrafyada yaşayacağız. 40 yıldır terörle mücadele ediyoruz. Kilis’e, Gaziantep’e roketler düşerken ‘Savunma sanayiine daha az yatırım yapın.’ Demek absürtlükten başka bir şey değildir.”

Mustafa Varank tan Savunma sanayiine daha az yatırım yapılmalı diyen Garo Paylan a cevap #1

Mustafa Varank tan Savunma sanayiine daha az yatırım yapılmalı diyen Garo Paylan a cevap #2

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *