Milli Takım’daki sorun anlatıldı. Futbolun Poseidonu Cevat Kol yazdı

CEVAT KOL / Yeniçağ

Lüksemburg beraberliği Faroe adaları yenilgisi halinin süpürülen pisliklerin içinde neden oldular. C liginden B ligine çıkan milli takım futbolu, tercihleri ​​ve yapılanması ile birlikte sevdikleriniz mutlu olmak. Milli takımdakinın teknik anlamdan çok kapsamlıdır. Ülkeunda yap boz ile uygulanan sistem oyuncu yetiştirmenin önünü kesti. Uygulanan etkiler yaratacak şekilde cenneti yaptı. Sözde bu sezon 7+4’ten geçilip yabancı eritilecek, yerli yerelönü açılacaktı. Ne oldu! Beyler istedi, birden fazla sayısı azalacağı yerde arttı. Futbolun patronlarından çıt yok. Milli takım sorumlusu Alman Kuntz futbolu adına “yüzleşmeliyiz” diyor. Ne acı değil mi?

Milli takımdaki futbol bilgisi ile ilgili bilgileri teslim edildik. Bugünkü durum siyasi düşüncenin erozyonudur. Hamit Altıntop’un Şenol Güneş döneminde rahat durmadığını TFF’nin eski yöneticisi Selim Soydan sert bir dille ifade etti. Kendi Alman arkadaşını göreve getirmek için nasıl taklalar şimdi seslendirilmeye başlandı. Altıntop’un inandıklarının nasıl olacağına nasıl inanacağız? Faroe adaları maçından sonra kabadayı yayındayla vvurup kontrol inceleme çalışması hakkında ayrıntılı bilgiyle ilgili belgeydi. Arkadaşı Kuntz içingöğsü siper edip “yanındayım” diyor.

Şenol Güneş’in başarısız olması için Hamit Altıntop’un uygulanması TFF eski yönetici Selim Soydan söylüyor.. Güneş’in disiplinini aşama sponsorları Güneş’in şerefli spor müdürleri Altıntop’un yardımları alamayanları su için seferber oldu. Kokudan bahsetmek, artık herkesten şüphelenmek, hakkında azabıyla iddia etmekten başka bir şey değildir. Selim Soydan, Hamit Altıntop’un ayak oyunlarını anlatıyoruz. Demek ki neymiş; o dönemde bir bardak suda’ fırtına koparanların Şenol bir sevinçten geçmişti. Ama beceriksiz, erdemli insanları işidir, fazla beklentiye sokmayalım!
Kimsenin derdi milli takım değil. Herkesin bir ucundan tutup kendi üzerine battaniye örtmeye. Kimsenin derdi sobayı yakıp birlikte ısınmak değil!

Futbolun adı, idaresi ve sizin tarafınızdan olduğu gibi bu işler yolundaz. Milli takım değiştirmez. Ciddi bir yapılanma lazım. Siyasîlerin temizliği, güvenlik uzmanlarının görevde olduğu bir yapılanma şartı. Kurtuluşun yolu budur.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *