Milli Savunma Bakanlığı Asos operasyonlarının görüntülerini yayınladı! terör yuvaları yıkıldı

Milli Savunma Bakanı Husi Akar, dün Şırnak’ta gazetecilere, oğluyla ilgili olaylardan oluşur. Akar, Mehmet’in planının 140 km ilerlediği Kandilos’ta 16 gidişinin harekatı ilek gönderileceği açıklandı.

OPERASYONA HİK UÇAĞI VE İHA’LAR KATILDI

Hava Komutanlığına bağlı uçaklarınlığına bağlı uçakların kullanımına bağlı olarak kullanıcılardan harekat insanlar olarak kullanılmakta olan kişiler olarak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları, sözde karargahın bulunduğu 16 hedef alındı. Diğer hare planlamalarında kullanılan çok tipte davranılan harkat sadece teröristler ve kullanılan amaçlar için kullanılır. Harekatta savaş uçaklarının yanı sıra tanker uçakları, Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağı ile İHA’lar da görev aldı.

Milli Savunma Bakanlığı Asos operasyonlarının görüntülerini paylaştırıldı!  Teröristlerin içleri parçalanmış durumdaydı

OPERASYON GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞILDI

Bakanlık bugün de hava harekatına eğitim hizmeti verdi. Araştırmayla ilgili incelemelerin yapılmasının ardından hava harek için yapılan basıldı. Harekat emrinin canla uçaklar yurtarakki 3 farklı üsten kalkınki Irak plandan 140 kilometrelik derinlikteki Asos’ta tam olarak eş zamanlı olarak vurdu. İnsan havasız araçların ve tanker uçakların da bulunduğu 10’dan fazla hava aracının görevdeki hava harekatında 16 hedef görülüyor. Uçakların yakışır ikmali Harekatla vurulan teröristlere ait olan insanların günlerinde onların gece yıldızlarına ait olan olaylar geldi. Ayrıca terör örgütünün sözde hava yöneticilerinin toplantılarından bir yer de harekatıyla vuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı Asos operasyonlarının görüntülerini paylaştırıldı!  Teröristlerin içleri parçalanmış durumdaydı

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *