Milli Eğitim Müdürü yanlışlıkla Whatsapp hikayesinde paylaştı: ‘İçişleri Bakanımızdan talimat geldi’

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü öğrenciyken velilerin şikayetleri nedeniyle ismi sık sık ortaya çıkan Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, bu kez de sosyal medya paylaşımıyla dikkatleri üzerine çekti.

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, 17 Kasım’da, Whatsapp hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Müdür Bey, hayırlı günler. Bizim iç Bakanımızdan bir talimat geldi. Nüfus müdürlüklerinde sorun var, bu kayıtların seçim öncesinde olmaması adına. Sadece iki ay için üç-dört elemana ihtiyaç var” ifadelerine yer verdi.

Yok artık Ronaldo!  Ne yaptın böyle?

Yok artık Ronaldo! Ne yaptın böyle?

İçişleri Bakanlığı’yla hiçbir ilgisi yok’
Yener, paylaşımını bir arkadaşa göndermesi gerekirken yanlışlıkla Whatsapp hikayesinde yayınlanmasını sürdüren, ana bölümleri Bakanlığı’yla hiçbir şeyin olmadığını ifade etti. Yener, “Yanlış bir Whatsapp kullanımıydı, yanlışlıkla paylaştım” dedi:

“Yaptıkları departman daireleri Bakanlığıyla hiçbir ilgisi yok. Bir arkadaşa atmam gerekirken yanlışlıkla hikayemde paylaştım. Paylaşımda haber alabileceğin hiçbir durum yok. Paylaştığım yazı okullarla ve eleman ihtiyacıyla ilgiliydi.”

‘Biz devlet adamıyız, böyle şeyler olabilir’
Gönderiyi paylaştıktan çok kısa bir süre sonra silen Yener, paylaşımı yanlışlıkla yaptığını belirterek gönderiyi hemen kaldırdığını söyledi:

“Alakasız, yanlış bir paylaşımdı o yüzden hemen çektim. Gönderiyi yanlışlıkla paylaşmıştım hatta paylaştığımın farkında değildim. Yazıyı oraya attımı bile fark etmedim. Biz devlet adamıyız. İçişleri Bakanı’ndan da, Savunmadan da başka geçmişte de böyle şeyler olabilir.”

“Bir yerde eleman eksikliği var. O eleman eksikliğini tamamlamamız lazım. Eğer bir yerde eksiklik varsa sıkıntı yaşanmaması adına yapıları kendi içindeki eksiklikleri tamamlar yani bunda bir şey yok” diye konuşan Yener, açıklamasında dikkat çekici hiçbir parçanın bulunmadığı sözlerine ekledi.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *