Microsoft Windows 10 desteğini kesiyor! Almak için son şans

2015 yılında piyasaya sürülen Windows 10, pek çok kullanıcı tarafından sevildi. Windows 11’in çıkışıyla birlikte eski popülerliğini yitiren sürüm, yavaş yavaş sonlarına geliyor. Dolaylı Microsoft’un lisansını almak istiyorsanız son şans. Öyle ki Microsoft’un yaptığı duyuruyla birlikte Windows 10’un satışı durduruluyor. İşte haberin detayları…

Microsoft, Windows 10 satışlarını durdurdu!

Microsoft, Windows 10 Home ve Professional ürün indirme sayfalarında 31 Ocak 2023 kumaşları son satın alma zamanını anlatanlar bir yazı paylaştı. Farklı siteler üzerinden ürün anahtarı satın alınabilse de, bu Microsoft üzerinden satın almak için zaman çok az kaldığı anlamı geliyor. Ürün anahtarı satışı durdurulsa bile yine de 14 Ekim 2025 Microsoft, Windows 10’a destek vermeye devam edecek.

pencereler 10

Microsoft’un bu hamleyi kullanıcıları Windows 11’e geçişi sağlamak adına düşündükleri pek çok insan var. Bu giriş sonra Windows 10 lisansı satın almak isteyen, dijital stokları patlamadan önce üçüncü taraf satıcılar ile iletişim yönetimi gerekiyor. İnternet üzerinden bu lisans anahtarlarını bulmak satın almak kolay olsa da, pek çok insan güvenliği nedeniyle Windows 11’e geçişi tercih edilecek gibi görünüyor.

Bir devrin sonu!  Windows 7 ve 8.1 desteği sonlanıyor

Bir devrin sonu! Windows 7 ve 8.1 desteği sonlanıyor

Windows 7 ve Windows 8.1 için destek sonlanıyor. Microsoft, iki eski işletim sistemi için güncelleme sunmayacak.

Windows sayfasında Microsoft’un yaptığı kısa ise açıklama şu şekilde:

“31 Ocak 2023, bu Windows 10 indirmesinin satışa sunulduğu son gün olacak. Windows 10, 14 Ekim 2025’e kadar bilgisayarınızı destekleyen virüslerden, casus yazılımlardan ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan gruplara yardımcı olan güvenlik düzenlemeleriyle oynamaya devam edecek.”

Microsoft, Windows 10’u 2015‘te piyasaya sürüldü ve mevcut lisanslı Windows 7 ve 8 kullanıcılarının hiçbir ücret ödemeden yeni sürümün yükseltilmesi sağlandı. Ardından Microsoft, 10 Ocak 2023 tarihi itibariyle Windows 7 ve 8’e sahip olan son verdi. Bu hap artık sistemleri güvenlik bölümleri ve acil durum yamaları almayacak.

Ayrıca bilgisayarı Windows 11’in sistem yönergeleri karşılamıyor olabilir. İstenilen sistem gereksinimlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Peki siz bu haber hakkında ne zaman geçirebilirsiniz? Sizce Windows 11 yeterince başarılı mı? Görüşlerinizi Yorumlarınızın altında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *