MHP’nin ilk seçici mitingi Sivas’ta… Bahçeli: 2023’te adayımız belli, kararımız nettir

class=”medyanet-inline-adv”>

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçesi “2023’e doğru: Aday Belli Karar Net” mitinglerinin ilkini Cumhuriyetin temellerinin atıldığı şehir olan Sivas’ta gerçekleşti. Miting günü olarak Sivas Kongresi’nin 103. yıl dönümünü seçen Bahçeli, tarihi Sivas Kent Meydanında kalabalık bir topluluğa hitap etti.

Bahçeli, 103 yıl önceki adıma bir adım attıklarını, “4 Eylül 1919’da benzer şekilde Cumhuriyetin ilk olarak buvilayetimizde atılmış biz de bir adım atıyor, bu defa da cumhuriyetin 100. yıl dönümüne doğru kesiniz. Yürüdükçe korkakları ürkütüyoruz. Yürüdükçe hainleri titretiyoruz. Arkamızda Cumhuriyetin asırlık şehitliğimizde cumhurun ​​bıçağımızın kaderimizde önümüzde kahramanlığı üzerimizde, Cenabı Allah’ın arızalı himayesi gönlümüzde kardeşliğin emsalsizi gecemiz Türkiye, gündüzümüz Türkiye, büyük milletimiz ise büyük Türkidir. Tam 103 yıl önce toplanacak ve Milli Mücadele’nin yol haritası Sivas derlemesi ruhu ile Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne haritasını azmindeyiz. Milli Mücadele Kahramanları dün başarmıştı. Aynıur ile aynı izden şu anda biz de başaracağız. Hiç kimse fıtrat değişen zannetmesin. Damarlarımızdan akan kan yine o kandır” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“DERDİMİZ DEVLET VE MİLLETTİR”

Bahçeli tümlerinin devlet ve milleti ifade edip, “Rahmet ve saygıyla andığım Sivas’ın bağrında yetişmiş halk ozanımız Aşık Veysel neyle ilgili. ‘Anlatamam derdimi dertsiz, dertsiz dert kıymetini bilmiyor.’ Hamd olsun derdimiz dermansız değil. Derdi veren Allah’ın şifasını da verecektir. Ama bizim dert sorunumuz başkadır. Derdik Türkiye’nin istikbalidir. Derdik milli bekamız ve egemenlik haklarımızdır. Derdim devlet ve milletin istikbal müdafaasıdır” dedi.

MHP'nin ilk seçici mitingi Sivas'ta... Bahçeli: 2023'te adayımız belli, kararımız nettir

“1923’ÜN RÖVANŞINI ALMAK İSTİYORLAR”

Bahçeli 1923’te başarır 1923’ün başarrövanşını 2023 için yetiştirilmeye devam etmeyen önce yıl okuldan çizip, “103 Türk milletine kefen biçenlerin farklı saklayıcı ve maskelerle tekrar karşımızdadır. Mandacılar bir kez anavatana geçmiştir. Yabancıların esaretine ve emir erliğine heves eden devşirmeler yeniden seferber olmuşlardır. Zaman değişse de oyun, senaryo aydınlatması. Ancak düşüklüğünde ve revizyonda düzeltme. Zalimler ve iş birlikçileri 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanına engel olamadılar. Bağımsızlık ve hürriyet davamıza kan doğrayamadılar. Samsun’dan Amasya’ya, Erzurum’dan Sivas’a, Ankara’dan Sakarya’ya, Afyonkarahisar’dan İzmir’e kadar bin bir felaketi göğüsleyen, çilelerin göğüsünden nur topu gibi doğan vatan ve darı sevgisine zarar veremediler. Ne yapsalar boştu, zira Türk milletinin kaderiydi. Eskiden ders almamış olacaklar ki yeniden şanslarını deniyorlar. Üstelik taşeron olarak bilindik kullanımlar. Manasından demokrasiden kopartıldı, hukuk ve özgürlük kavramlarını, gerçek hayatta ve güvenliğimizi koruyorlar. Yetmiyor milli birliğimizi ve kardeşlerimizi kundaklıyorlar. 1923’ün rövanşını 2023’te almak için tuzlu kuruyorlar. 103 yıl önce Sivas Kongresini dağıtmak için kumpas kuranların mirasçıları kaos çıksın diye çırpınıyor” şeklinde konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

MHP'nin ilk seçici mitingi Sivas'ta... Bahçeli: 2023'te adayımız belli, kararımız nettir

“TÜRK MİLLETİNE YAN BAKANLARLA İKİ CİHANDA HESABIMIZ VAR”

Bahçeli, Türki ile olanlarla olanlarla cihanda hesapları olduğu. 1,5 yıldır kararsızlık kıvrananlar varsın masa sürsünler. . Biz ne olacağımızı düşünüyoruz. Amasya’nın Çorum’un, Tokat’ın, Yozgat’ın yanındayız.Çiğ içmedik ki bizim içimizdeyiz. Zillete tevsül görmedik kiistikametimiz şaşsın. Namerde el açmadık ki yükümüzle kızarsın. Nasıl görünüyorsak oyuz. onun yanındayız. Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkanlar hastanelik olamaz. nlar kara aşık atamaz. Türk ve İslam değerlerine şaşı bakanlar bizim yanımıza bile yaklaşamaz. Sivas’ın ufkunu kapatmasının olanlarla hesabımız var. Amasya’nın düşünülenlerle hesabımız var. Tokat’ınnu umduğunun bulmasında olanlarla hesabımız var. Çorum’un huzurunu bozmanın planını yapanlarla hesabımız var. Yozgat’ın hususiyetiyle çalan çetelesini tutanlarla hesabımız var. Türk milletine bakanlarla iki cihanda da doldurmamız olacak” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

MHP'nin ilk seçici mitingi Sivas'ta... Bahçeli: 2023'te adayımız belli, kararımız nettir

“ADAYIMIZ BELLİ KARARIMIZ NETTİR”

Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylarını yineleyerek, “Bu bütün yolların 2023 tercihlerine açılmaktadır. Kararınızın kaderinizi, iradeniz istikbalinizi belirleyeceksiniz. Vakit yaklaşmaktadır, yakınlardadır. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık planı yeniden gözden geçirilmiş, TBMM’de mevcut sayısı ve desteği çok güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’nın tecelli etmesidir. Gayemiz budur, gayretimiz buna yöneliktir” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“SAMİMİYETLERİ SAHTE SEVGİLERİ SANAL”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçesi, Millet İttifakı’nın sanallarının sahte sevgilerinin vurgulayarak, “Demem odur ki, ittifakı yalandır, zil ise, yozlaşmadır. Zillet ittifakı çürüktür, kavgaklığın daniskasıdır. Samimiyetleri sahte, sevgileri sanal, sadakatleri samandır. CHP’nin başındaki zat Türkiye’nin içinde geçen mihrak içerisinden. İnsanları birbirine düşürmenin düşük kazmakla gergin bir fırsatçıdır. Gözünü hırs bürümüş, kalbi taşlaşmıştır. Hiç lafı Türkiye’mizin olmaması mümkün değil. Devlet Başkanlığı için iradeni kiraya vermeye adaydır. Terörist Demirtaş ile Sorosçu Kavala’nın avukatı olmuştur. Ağzından PKK örgütüne tek bir kınama mesajı çıkmamıştır. FETÖ’ye karşı hiçbir tepki verilmemiştir. Daha fazla vahimi terörle mücadeleye partilerle birlikte hayır demiştir. Önceki TBMM’de görüşülen ve yurt askeri askerin esası hayır diyen HDP’yle birlikte CHP ve Kılıçdaroğlu’dur. Muhalefet dış işgal cephesinin ajanı ve ajandası konumundadır. Teslim süngü bu PKK’ya evet, Türkiye’ye ve Türk milletine hayır diyecek kadar gayri milli bir çizgiye savrulmuştur. Kılıçdaroğlu valileri, kaymakamları tehdit ediyor. Kameralar eşliğinde başlatılmaya kalkışıyor. Vatandaşlarımıza borçlarını ödemeyin, otomobil almayı içmeyi çağrısını dillendirerek oynuyor. Gelecek can ve mal adaylığını iddia etmek. Bu Kılıçdaroğlu emperyalizmin kılıcını sallıyor. Bu Kılıçdaroğlu erdemsizliğin perdesiz dolaşıyor. Ne tuhaf ki, diğer zillet ortaklarından hiçbir şey yapılmayacak. Medyada, kapalı kapılardaki, açık yollardan Kılıçdaroğlu’nun adaylığından yararlanmayan bir şey olmayanlar. Altılı ganyanın beş parti meclisi Kılıçdaroğlu’nu sorgulamalıdır. ‘Bizim adımıza konuşuyorsun’ demek olmalılar. Bostan korkuluğu sitelerini göstermeleri gereklidir. ‘Konu mankeni’ çıkışını yapmaları kendi hayırlarınadır” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

MHP'nin ilk seçici mitingi Sivas'ta... Bahçeli: 2023'te adayımız belli, kararımız nettir

“TÜRKİYE EKONOMİSİNİN BÜYÜDÜĞÜNÜ İTİRAF EDEMİYORLAR”

Bahçeli, Çin’de Türkiye’nin gerçeğinin büyüdüğünü kabul edemediklerinin “Battık, bittik, masallarıyla başarabilecekler. Açlıktan, öğretmenlerden, dertten dertliler yanıyorlar. Ancak Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü kabul ediyorlar. Enflasyonla ve hayat pahalılığıyla kıyasıya tartışmayı ifadeler. Dünya enerji kriziyle boğuşurken, Avrupa’yı aşındırmışken, Türkiye’nin planlarından ve doğru olasıla sorunla sorun yaşamazsınız. Çok ışığımız sönecek, ne de ısımız olacak. Enflasyon canavarının başı tüm dünyada ezilecek. Fiyatı eninde sonunda sağlanacak. Bugün az tüketen, mali açıdan çok ekonomik. Bugünün gazeteleri, ekonomi çok kazanacak” diye konuştu.

MHP'nin ilk seçici mitingi Sivas'ta... Bahçeli: 2023'te adayımız belli, kararımız nettir

“TÜRKİYE DÜNYA ÜZERİNDE İSTİKRAR ANITI GİBİ YÜKSELMEKTEDİR”

Türkiye’nin dünya üzerindeki anıtı anıtı gibi yüksek ifade eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şu şekilde devam etmektedir.

“Rusya-Ukrayna’da dengeli, temrenli ve uzlaştırıcıyla eğitimle aynı şekildedir. Tahıl Koridoru Antlaşması’yla açlık ve yoksulluk yoksulluğu milyonlara el uzatan Türkiye’dir. Diplomaside gıpta yaşanacak. Türkiye bekleniyor, beklenen, özlenen, izlenen, manzara ve ilgi uyandıran merak uyandıran. Libya’ya karışıklık içindedir. Irak’a kargaşa içindedir. Suriye’ye karanlık içindedir. Avrupa’ya kriz içindedir. Ege ve Doğu Akdeniz riski ve tehdidi. Balkanlar gergin, Afrika panikli, Asya cepheleşmiştir. Türkiye’nin üzerindeki anıtı gibi yükselmektedir. Sınır ötesi ve sınır içi hedefler terör örgütünden bucak temizleniyor. Terör melaneti milli birlik ve bütün nefesini kontrol edecektir.”

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *