Meteoroloji’den güncel hava durumu! çocuklara ile sağanak ve sel uyarısı

Meteoroloji güncel hava durumu tahmini yayımladı. Buna göre; İstanbul, Bursa, Edirne dahil il için uyarıda bulundu. Kocaeli çevresi, Sakarya, Trabzon, Rize ve Artvin için yapıldı. Bazı sokak metrekareye 110 kilograma kadar düşeceği belirtildi. İşte il hava durumu tahminleri…

Meteoroloji'den güncel hava durumu!  çocuklara ile sağanak ve sel uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini sosyal medyadan duyurdu.

Yedi günlükleri içeren haritayla birlikte yapılan tahminleri, “(4 – 10 Eylül 2022) mevsim mevsimi normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı, Pazartesiden itibaren azalarak mevsim normalleri yakınna düşeceği tahmin” denildi.

resim

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Ardahan çevreleri ile bu akşam merkezi Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinin yerel sağanak ve gök gökyüzüne gökte, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli çevreleri ile Sakarya’nın kuzey ilçelerinde güçlü, Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin kıyılarında çok güçlü ve olması bekleniyor.

Rüzgarın kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞIŞLARA Hayır!

Yağışların; Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli çevreleri ile Sakarya’nın kuzeydeki güçlülerinde (25-60 kg/m²), Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin kıyılarında çok güçlü ve ilçeleri olması bekleniyor (60-110 kg/m²) bekleniyor sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolusu, kısa süreli süreli kalınan sürelerde aksamalar gibi yoğuna karşı dikkatli olunması gerekiyor.

YAĞIŞ BEKLENEN İLLER

BURSA 20°C, 30°C
Parçacıklı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra kuzeyden sonra yerel yönnak ve gök göktennak yağışlı

EDİRNE 20°C, 31°C
Parçalı, yer yer yer bu akşam ve bulutlu yerel, geçiş ve gök gök gök yağmur yağışlı

İSTANBUL 22°C, 28°C
Parçacıklı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sabahlın sonra yerel akışınak ve gök göktennak yağışlı

KOCAELİ 20°C, 32°C
Parça parça bulutlu, yarın (Pazar) sabahlın yerden itibaren yerel akış ve gök göktenak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olması bekleniyor.

BOLU 16°C, 24°C
yer yer bulutlu, bu sabah ve yarın (Pazar Parça) sabahın sonra yerel yönnak ve gök gök göktenak yağışlı

DÜZCE 21°C, 28°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök göktennak yağışlı geç tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Pazar) sabah erken olması olması bekleniyor.

KASTAMONU 16°C, 27°C
Parçalı, yer yer yer yer bulutlu, aralıklı ve yerel bölge çapındanak ve gök çok yağışlı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Pazar) sabah sahillerinde olması bekleniyor.

SİNOP 25°C, 29°C
Parçacıklı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra kuzeyden sonra yerel yönnak ve gök göktennak yağışlı

ARTVİN 20°C, 26°C
Parçalı, bulutlu, geceden itibaren gökten ve gökten çoknak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerinde çok şiddetli ve olması bekleniyor.

SAMSUN 23°C, 29°C
Parçalı yer yer çok bulutlu bu öğlen şehir ilçeleri ile yarın (Pazar) öğlen sonra il geneli yerel yönnak ve gök yoluylanak yağışlı

TRABZON 26°C, 28°C
Parçalı, bulutlu, geceden itibaren gökten ve gökten çoknak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli, doğu içlerinde çok şiddetli ve olması bekleniyor.

8 ilde sağanak!  Denizle kara birleşti, araçlar selde sürüklendi... İlginizi Çekebilir 8 ilde sağanak! Denizle kara birleşti, araçlar selde sürüklendi…

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *