Meral Akşener, Demirtaş’la aralarında geçen diyaloğu ilk kez anlattı: Bana ‘Niçin siz?’ diye sordu

Cumhurbaşkanlığı Erdoğan’ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı kutlaması sonrası partiler de kapsayıcı hız verdi. Son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hafta sonu Şanlıurfa ve Diyarbakır’da partinin kongresine katıldı. Burada gördükleri havadan etkilenen Akşener, Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek’e yaptığı röportajda dikkat çekici ifadeler kullandı.

DEMİRTAŞ’LA DİYALOĞUNU ANLATTI

MHP’de yürütme yılları ve Meclis Başkanlığı vekili olduğu dönemi hatırlatan Akşener, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili de bir anını anlattı. İYİ Parti lideri, “MHP’deyken ve Meclis Başkanıvekiliyken HDP’ye benden başka kimse söz vermiyordu. Selahattin Demirtaş, ‘Niçin siz?’ diye sordu. ‘İçtüzük size bu hakkı vermiş. Yaptığım lütuf değil. kullanım kullandı.

“SARAÇHANE’DE BÜTÜNLEŞMEYİ SAĞLAYAMADIK”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasının ardından Saraçhane’ye kendi eliyle gitmesiyle konuştuğu Akşener, bu konuya da değindi. Belediye başkanlarını her zaman ödeni ifade eden İYİ Parti lideri, “Ben iki arkadaşımız nezdinde diğer belediye başkanlarımıza dikkat etmeye çalışıyor. Bu belediye başkanları doğal CHP’li başkanlar. Ancak Millet İttifakı’nın adayları oldular. Hepsinin başarısızlığı bize yazar. Hem Mansur Bey’in Tehdit altında olduğunu düşünüyorum hem İmamoğlu’na yapılan hepimize yapıldı. O yüzden o gün Saraçhane’ye giderken bütün liderler büyüyor.Hepsine ‘gidelim’ dedim. Ekrem Bey, “Bekler misiniz? Kısa bir konuşma yapıyor musunuz?” dedi. Kabul ettim. Konuştuktan sonra otobüsten inmeyip Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını Hıristiyanım. Ekrem İmamoğlu oranın öznesiydi. Ancak özne kalmadı. Sahiplenmemek kabahat olacakken sahiplenmek kabahat oldu. Bütünleşmeyi sağlayamadık.” dedi.

Selahattin Demirtaş Meral Akşener Politika Güncel Haberler

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *