Mehmet Şef nasıl kovulduğunu anlattı

MasterChef’in ünlü şefi Mehmet Şef: “Hayır kurgu değildi. Biz esnaf lokantasında uyarlama ve usulleri yansıtmaya çalıştık. Bu gibi yerlerde kurallara uymadığın zaman kovulursuna inanmıyorlardı. Ben duygulandım mesela.”

Esnaf lokantasından kapının dışarı çıkarılması çok konuşuluyor mehmet şef ilk kez konuştu. TV8’de yayınlanan MasterChef programı ünlü şefi Mehmet Yalçınkayabir belgeselin çekilmesi için gittiği esnaf lokantasından kapı dışarı edilmişti, daha sonra olay kurgu olduğu sürülmüştü.
Mehmet Şef, lokantasındaki yemeği yağlı bulduğunu mekanın ustasına iletmiş, devam dakikalarda usta ile tartışmış ve kendini kapıda muhafazatu.

mehmettt.jpg

Usta Mehmet Şef’e “Normal beklentiler olan bir yere geldiği beyefendi, öyle çok özel beklentilerin olduğu bir yer değil burası. Burası normal standartlarda çalışan bir mekan” demişti.
Mehmet Şef de ustaya karşılık “Tamam ama parayla değil mi ya burada” deyince usta “Parayla değil burası, sizin parayla istediğiniz bir yer varsa örneğinde lüks lokantalar var. Size yardımcı olsunlar” dedi.
Mehmet Şef bu kez “Abi parayla yemek yiyemiyoruz” diye isyan edince usta son olarak “Servisik kapatıldı. Kusura baktı, yemek kalmadı” cevabını verdi.
TRT yayınına konuk olan Mehmet Şef, başına gelen bu olayı anlattı. Olayın kurgu olmadığını söyleyen Mehmet Şef “Hayır kurgu değildi. Biz esnaf lokantasında adap ve usulleri yansıtmaya çalıştık. Bu gibi yerlerde kurallara uymadığın zaman kovulursuna inanmıyorlardı. Ben duygulandım mesela. Usta şu anda izlemiyor olabilir. Kişi öyle biri değil. Onu görecekler. ‘Benim kurallarım var” diyor. Bu kurallara uymayan kişi burada yemek yiyemez” diye konuştu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *