Mehmet Muş’tan doğalgaz zammı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bütçesinin zammının bütçelerinin daha fazla fazla sübvansiyona elvermediği için söylediğini söyledi.

Konutlarda kullanılan doğalgaz ve elektriğe yüzde 20, sanayide kullanılan doğalgaza yüzde 50, elektrik kullanımda 5 zama kadar yüzde.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde düzenleme Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi’nde, elektrik ve doğalgaza yapılan zamlarla ilgili uyarı hazırlıkları yaptı.

“Yansıtılmak zorunda kalmakdı”

Doğalgazdaki sübvansiyonları anımsatan Mehmet Muş, “Halen bir sübvansiyon söz konusu. Artık bütçenin kalanları daha fazla el vermemekten dolayı yansıtılmak zorunda kalındı.” dedi.

“Kimse isteyerek artırmaz”

Enerjideki sonuçların sanayiciye ilave bir anlam ifade eden sanayiciye, Siyasi partiler tercihleri ​​için vardır. Dolayısıyla seçici 9 ay kalan bir yerde hiç hükümet ‘Ya ben elektriğe bir zamım, doğalgazın fiyatlarını bir artır’ demez. diye konuştu.

Türkiye’nin ortalama enerjisine 2019’dande ortalamadan 10 görünüşte 2020’dan pandemi çok fazla olmaz 35-40 üzerinden milyar dolardır”an Muş, “Geçen sene 51 milyar dolar, bu sene 100 milyar doların çıkıyor. Bizim ortalama fiyatımızın 3 katı enerji faturasıyla karşı karşıyayız. Bunun için herkes tarafından tanımlanmasını istiyoruz. dedi.

Mehmet Muş’tan doğalgaz zammı VİDEO


Mehmet Muş tan doğalgazı zammı #1

“Fiyatlar AB AB ile mukayese zaman çok Altında”

diyen Muş, sözlerinin devamında şunları söyledi:

Kendi içimizde tüketilmesi gereken kendi sanayilerimizi zorlayacak ama da da şuvandan üretim tasarımında bütçeden bütün ürünler, sübtüden üretim tasarımında kullanılır. Bunun üzerine yansıtılmak zorunda kalmakta. Bir de bu bütçe ucuz onu da moda. Bizim bir enerji kaynağımız yok, onu bütçeye kaynak oluşturmuyoruz. Bu nedenle koleksiyon vergilerinden bütçeler bu bütçe. diye konuştu.

Mehmet Muş tan doğalgaz zammı #2

Mehmet Muş tan doğalgaz zammı #3

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *