‘Mayıs ayı yayınlamak için yayına başlama olasılığı var’

Yayın üretiminin sona gösterimiyle 2015’te Türkiye’den yayın CNBC-e’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Artunç Kocabalkan, kanalın geri dönebileceğini açıkladı. Kanal yetkililerinin şubatta anlaşmaların yapılması için Türkiye’ye geleceklerini söylediği Kocabalkan, “Ya görüşün ya da başkasının alması CNBC-e Türkiye’de olacak. Mayıs ayını bitirmek da yayına başlama ihtimali var” dedi.

CNBC-e geri dönebilir: "Mayıs ayıları yayına başlama olasılığı var"

Abone ol

Google Haberleri

16 Ekim 2000’de Türkiye’de yayın yapmak üzere kurulmuş ve Eylül 2015’te yayın üretiminin sona ermesiyle ekranlara veda eden CNBC-e’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Artunç Kocabalkan, kanalın geri çıkışını duyurdu.

Haberi YouTube kanalından yetkili bir video duyuran Kocabalkan, kanalın geri dönüşü için 2021 yılında bu yana çabalarını ifade ederek yetkililerin kanalının, şubattan sonra resmi anlaşmaların yapılmasını ve imzaların atılması için Türkiye’ye genişlemesini belirtti. Kocabalkan, kanalın mayıs ayılarını da yayın hayatına başlayabileceğini söyledi.

Kocabalkan, şöyle konuştu:

“Türkiye’ye gelecek diyorum çünkü ya varlığını ya da başka bir yere götürmek CNBC-e Türkiye’de olacak. ekonomiyi ve pek çok gelişmeyi anlatmak açısından bizim sesimize ihtiyacı olduğunu söylüyorsunuz.

Doğuş Yayın Grubu ve NBC Universal ortaklığı altında 16 Ekim 2000’de Türkiye’de yayın yapmak üzere kurulmuş ve Eylül 2015’te Discovery Communications’a satılan CNBC-e gündüz kuşağında ekonomi grupları seslenirken, akşam saatlerinde ise dizi ve sinema filmleri yayınlanıyor. CNBC-e kapandıktan sonra kanalın ismi TLC Türkiye olarak kaybetme ve realite programı yayınlanmaya başlamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikatiarak dünyadaki gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkıda bulunmaktır. Bu nedenle bellekten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha kalıcı ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını elde etmek için elde etmek. Çünkü banka hesabını boşaltmak zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam ediyoruz.

Bu yolculuklarda bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için

Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; sizinle güçlü, sizinle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *