Mardin’de yabancı plakalı araca saldırı: 5 kişi hayatını kaybetti

Mardin’de yabancı plakalı cipe düzenlenen saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti.

Artuklu-Nusaybin kara yolunun Yeniköy mevkisinde yabancı plakalı bir araca kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce silahla ateş açıldı. Olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Saldırıda, cipte bulunan Hındreen Abdullah Salih (39), Waheda Haedar Jasim (63), Abdullah Saleh Mustafa (69) yaşamını yitirdi, Chiman Shaheen Khalid (75) ve Ahmed Jalaladeen İbrahim (45) yaralandı.

Ambulansla Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralardan Chiman Shaheen Khalid, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Midyat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı Ahmed Jalaladeen İbrahim, buradaki ilk müdahalenin ardından Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. İbrahim, buradaki müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Saldırıyla ilgili 6 şüpheli yakalandı

Mardin Valiliği’nden yapılan ekin, merkez Artuklu ilçesinde meydana gelen saldırıyla ilgili soruşturmanın yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “Yapılan soruşturmada, olay şüphelisi oldukları değerlendirilen HANIM., FA, ay ve AK Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan yapılan olayla ilgisi olduğu tespit edilen BENİMve ZK gözaltına alındı.

Yaşamını yitirenlerin cenazeleri, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan otopsilerinden sonra yakınlarına teslim edildi. Cenazeler, Irak’a götürülmek üzere yola çıkarmak.

“Hiç kimseyle aramızda husumet yoktu”

Saldırıda annesini, babasını ve kız kardeşini kaybeden Muyesser Abdullah Salih, ailesinin Samsun’a giderken bu aldığını aldığını belirtti. Salih, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Bu olayda babam, annem ve kız kardeşim vefat etti. Kardeşimin evi Samsun’da. Onu ziyarete gidiyorlardı. Her yıl 3-4 defa ziyarete giderler, 10-15 gün kalp dönerlerdi. Bu sefer de Irak’tan Samsun’a giderken bu olay yaşandı.Hiç kimseyle aramızda husumet yoktu.”

Salih, araçta bulunan ve göz ameliyatı için Diyarbakır’a gitmek isteyen anne ve oğlunun da yakınlarını ifade etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *