Manchester United satılıyor mu? Aile karar verdi…

Glazer ailesi, Manchester United Yönetim Kurulu’nun, şirketlere yönelik stratejik alternatifler üzerinde çalıştığını duyurdu.

Yapılan yazılı çerçeve, bu alternatifler arasında kurumların satılmasının da bulunduğu yer.

Açıklamada ayrıca girişimin sonuç verebileceği ve şirketlerin satılamayabileceği de belirtildi.

Mayıs ayında Chelsea’nin 4 milyar 250 milyon sterlin ABD’li iş insanı Todd Boehly öncülüğündeki konsorsiyuma satılması yönetimi Amerikan yatırım şirketi Raine Group, Manchester United’a da potansiyel satış için danışmanlık hizmeti veriyor.

İngiliz milyarder iş insanı Sir Jim Ratcliffe, Ekim ayındaki kulüplerle ilgilendiğini ancak o dönem Glazer ailesinin kendisine ait kulübü içermesini istemediklerini Söylediğini açıklamıştı.

MANCHESTER UNITED 2005’TE 790 MİLYON STERLİNE SATILMIŞTI

Glazer ailesi Manchester United’ı 2005’te 790 milyon sterlin (dönemin kuruyla yaklaşık 1 milyar 340 milyon dolar) satın almıştı.

Aile hislerinin önce 2012’de yüzde 10’unu, sonra bir kısmı daha satmış, bu dönemde Manchester United’ın borçlarının kullananların taraftarlarını öfkelendirmişti.

Manchester United taraftarlarının protestoları nedeniyle takımın geçen yıl Mayıs ayında Liverpool’la oynayacağı maç ertelenmişti.

taraftarın ağustos başında izlediği da yine Liverpool maçı öncesinde Old Trafford Stadyumu’na gittikleri protesto öğretmeni düzenlemişti.

Halen İngiltere Premier Ligi’nde 5. sırada yer alan Manchester United, 2017’den bu yana kupa kazanamadı.

Kulüp, Premier Lig’de ise en son 2013’te şampiyon olmuştu.

İnternet sitesi Transfermarkt’a göre Manchester United, Glazer merkezinin satın alınmasından bu yana transfere net 1 milyar 180 milyon sterlin kaldı.

Manchester United dün Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo’nun sözleşmesini feshetmişti.

Kararın kulüpleri ve 37 yaşındaki futbolcunun ortak kararı olduğu açıklanmıştı.

Ronaldo geçen hafta İngiltere’de Talk TV’den Piers Morgan’a verdiği röportajda, Manchester United’ı “kendisine ihanet etmekle” suçlamış, Hollandalı menajer Erik ten Hag’a da, “saygı duymadığını” söylemişti.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *