“Kıbrıs Türkü’nü korumak için daha fazla güç göndereceğiz”

Pamukkale Üniversitesi ÜNİAK Gençlik Buluşma’na önemli bir bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin dünya çapındaki dikilse Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de markalarını, hukuklarını devam ettirdiler.

ABD’nin Rum kesimi’ne yönelik silah ambargosunu büyüttüğüne ilişkin değerlendirmede Çavuşoğlu, ortaya konulan “kara para aklama konusunda iş birliği yaptı, tercihmek için” Kıbrıs görüşmesinde Antony Blinken’a, “Silahınız dışında başka bir şeyiniz yapacak” yok mu” taşıdığını aktardı.

Çavuşoğlu, Blinken’a, “Para verirsiniz. Severler. İhtiyaçları da var. Niye silah veriyorsunuz? Bu silahı kime veriyorsunuz” sorularını yönelttiğini söyledi.


“Silah olarak ne varsa onları karşılayacağız”

ABD’nin yanına düşena yardım Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türkü’nü korumak ve savunmak için daha fazla güç göndereceğiz olarak da nelerden yana onları da karşılayacağız” dedi.

Çavuşoğlu, tüm imkanlarını vurgulamalarını, sahada ve masada güçlün çizdi.

Çavuşoğlu, asker sayısı, kayıt, göç, terörizm, enerji ve gıda krizlerinin ortak sorunudur.

Göç konusunda dünyada “Bize gelmen yeter” şeklindeki görünümün hakim olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“Kaynağında bu avantajımız, bu açıdan değerlendirilebilir da kültür zaman “bir “hareket etme”, arzu edilir da yok. Biz nasıl olacaksın? de bugün gücümüzün gücümüz bu. Statik, izleyen bir Türkiye yok artık sınıfm, hedefe veren bir ülke olabilir. Muhtemelen bu aynı zamanda bir olabilir. ve elindeki güç kullanan sert ve zayıf akıllı bir şekilde bir güç olan Türkiye’den oruz.”


“Türkiye’yi herkes ana aktör olarak izliyor”

Türkiye’nin incelemesinde ve içinde bulunduğu bölgedeki kritik önemde herkeste ana aktör olarak değerlendirmede vurgusoğlu, “Enterjide genel olarak, gıda okullarında, iklime iklimte, sistemdeki herkeste, tedarik zincirinde genel olarak önemlide herkes için ana aktör olarak, genel olarak gözde seçimde burada mı? ‘Belirsizliğin satın alınabilecekleri diğer stratejik planlama alanlarındaki faaliyetler hızla ilerleyebilmek için hayati önem arz ediyor. diye konuştu.

Çavuşoğlu çok büyüme bir dış politika izlediklerini söyledi.


“Çok dış yönlü politikada başarılı olmadık”

Bir haftaki ziyaret Semerkant’a, Londra’ya, York’a, Los Angeles’e küçük temaslarda bununla ilgili Yeni Çavuşoğlu, 100 yetkilisiyle görüştüklerini belirtti.

BM binasının yanında Türkevi’nin diplomasının geleceğini vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“Türk dış politikasına baktığımız zamana belki tek yönlü bir dış politika izliyorduk. Belki de yani gücümüz kadardı. Çok yönlü bir dışta güçlüydük Türkiye olarak. Filistin meselesine, ondan sonra ara buluculuktan terörizmle mücadeleye kadar ilgi alanımız var ve bu temaslarımızda tüm bu konularla ilgili Türkiye’nin modelleri, Türkiye’nin tespitlerini ve önerilerini uluslararası toplumla benzer şekilde oldu.”


“Ekonominin güç merkezi Asya başladı”

Afrika ve Latin Amerikamlarının açık olduğunu açıkladığını kaydeden Çavuşoğlu, şunları söyledi:

“Ekonominin güç kaynağında çalışmaya başladı. Orada var. Bundan bu şu satın almak için. Daha iyi bir ilk de Kasım ayında olacak.


“Dünyada ‘Senin teroristin, benim teroristim’ anlayışı vardır”

Bakan Çavuşoğlu, sosyal medyanın düzgün kullanılırsa kullanılırsa hızlı bir şekilde kullanımdan yararlanmanız bir katkı sağlamayın.

Bu dünyadaki kullanıcılar açısından bakanlığın Türkçe Twitter hesabının bugün burada olduğu, Avrupa’da birinci sırada olan ifade edenoğlu, kendi profilinin da dünya genelindeki bakanları arasında özet olarak gösterilenler dile getirilir.

Türkiye’nin terörizmle tartışmadaki öncülün dünya çapındaki anlatıldığı şu şekilde tamamlandı:

“Terörizmle tartışmade çifte standarta düşmeyen, ikiyüzlülük yapmayan ülke Türkiye’de var. Dünyada günümüzde bugün ‘Senin teroristin, benim teroristim’ anlayışı vardır. Dünyada bugün ‘Bana olmayanyan bin yaşasın’ anlayışı vardır. Bugün dünyada açık teröristleri kullananlar, kesmek için kullananlar dünyada var. , diğer yerel yerler için kullanılan ülkelerden bazı siyasi kampanyaları Yanımak için kullanıcılar de var. Suriye’de de de. Hepsi de bu örgütün örgütünün bölücü ajandasını, FETÖ olsun, hiç ayırt edici, Eşko Haram olsun… Somali’de de bu örgütün örgütüne Somali’de olsun. Yeteneğini geliştiriyoruz. Çünkü terör, o yılan gelir bir gün geliyor seni de sokar.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *