Kemal Kılıçdaroğlu’ndan çok sert mafya tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir video yayınladı. Kılıçdaroğlu, Türkiye’de yürütme, öldürülen ve bakan Süleyman Soylu ile fotoğrafı çıkan mafya ve izleyen baronlarını içeren video sosyal medya hesabından paylaştı.

Mafya ve kirli paraya dikkat çeken Kılıçdaroğlu, işletmesinde “Koca devleti, mafya bozuntularına ve kirli paralarına çamaşırhane yapanların, Allah bin belasını versin!“ifadelerine yer verdi.

“TÜRKİYE SON 10 YILDIR SUÇ MAKİNESİNİN KÜFLÜ DİŞLİLERİNİN BULUŞMA NOKTASI… “

Kılıçdaroğlu’nun elinde videoda ise şu ifadeler şiddeti;

  • Türkiye son 10 yıldır, Balkanlar’dan Türki Cumhuriyetlerine uzanan bir suç makinesinin küflü dişlilerinin buluşma noktası… Ağustos 2013 Ali Gamidov, Ağustos 2016 Rövşan Caniyev, Ağustos 2020 Lotu Quli, Ekim 2022 Elnur Gasimov…
  • İçişleri Bakanı bu isimlerin Avrupa’nın ve dünyanın en azılı katilleri olduğunu kabul ediyor; ama Türkiye’de ne aradıklarını, nasıl elleri kollarını sallayarak dolaştıklarını, nasıl gözaltından salıverildiklerini açıklayamıyor.
  • Sadece Azeriler mi? Husumetli iki Sırp mafya grubu da Avrupa’da 60’a ulaştıktan sonra yaşamak ve hesaplaşmak için Türkiye’yi seçiyor. Interpol ile aranmasına rağmen uzun yıllar Türkiye’de yaşayabilen Zeljko Boşanic, iki ay önce hedef olan ve hükümetin Bakanı’nın Balkanların en kıdemlisi söylediği Jovan Vukotiç, siyasiler ile fotoğrafları çıkan Zindaşti’ler, polis katilleri, AVM’lerde çatışan mafya bozuntuları, kirli paralarını aklayanlar, algıyu Türkiye üzerinden Avrupa’ya pazarlayanlar…

MAFYA PLATOSU BENZETMESİ

  • Türkiye oğlu 10 yılda kötü bir mafya filminin platosuna dönüşmüş durumda… Tek farkla! Bu filmde gerçek insanların ömrü, gerçek ailelere ateş düşüyor, masumiyetlerin kanı gerçekten dökülüyor. Yetkililer ise katillerle fotoğraf çekiyor ya da bu kötü filmi kıllarını kıpırdatmadan izlemeye devam ediyor.

MECLİS’TEKİ KONUŞMASINA DA YER VERİLDİ

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı videoda; 5 Aralık günü, 2023 yılı bütçesine ilişkin TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasının şu bölümü yer aldı:

  • Uyuşturucu paralarını getirdiler, kendilerine de geldiler. Ne yaptılar? Türkiye’de de koşturdular. En önemli mafya liderleri, gördükleri baronları Türkiye’ye geldiler, Türkiye’de oturdular, Türkiye’de apartman aldılar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için müracaat ettiler. Koca Türk devletini mafya bozuntularına çamaşırhane yapanların Allah bin belasını versin diyorum. Bir daha yetebilir: Allah bin belasını versin.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *