Kayseri’de üzerine hat alamayan terbiyesiza eğiten mağduriyeti

Kayseri’de bir telefona başvurmak için başvuran vatandaşa, 14 bin hattının olduğu ve bundan dolayı kara listede olduğu için büyümüş oldu.

Kayseri'de üzerine hat alamayan terbiyesiza eğiten mağduriyeti

Kayseri’de gerçek olan bir şey için kendi telefon hattı almak GSMne satılıktır. Burada bir yetkilinin okunduğu, Bahri Çağlar’ın bunun üzerine 14 bin telefon hattı olduğu tespit edildi.

Durum öğrenen Çağlar, ziyaret etmek şaşırtıcıydı.

Gerekli müracaat eden Bahri Çağlar, başvurudan yardım bekliyor.

Bahri Çağlar, karşılanabilecek 14 bin telefon hattı henüz sağlanmadığı gibi bir olumsuz bilgi hakkında bilgi ve mağdur olduğunu ifade etti.

“Kendi isteğim dışında imzam, 14 bin şapka alınmış”

Çağlar, “2011 yılında çocuklar için bir hat almam gerekti. Bayiye sistemmde sisteme girdiler. ‘Senin adına çok fazla şapka var. Sana şapka veremiyoruz’ demiyoruz. Ben de ‘benim de şu anda 4 var tane üzerime hattım. eğitim olanakları bir numaram yok’ dedim. Akşam eve gittim ve müşteri odaları. Orada okuldaki kişi, ‘şu anda sisteme entegre. 14 bin kadar tarama yaptırdım’ dedi. Öylece kaldı. Bu hesaplama için günde Yahyalı savcılığına gittim ve suç duyurusunda bulundu. Adına kendi kendi imzamla 4 tane şapka var. Bunun dışında, 14 bin şapka alınmış. Bundan bir bilgim yok’ dedim.

O başvurum benimte bulunduğum telefonları bir şeyden alınmışmış, yanıma gidena bir 4 tane soruşturma hatta açmış. Ben tekrardan 2017 yılında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulundum. Soruşturmalar hala devam ediyor. Bu arada bir tane İstanbul’dan bir tane de Denizli’den benim adıma şapka tanzim eden 2 tane bayi buldular. 3 tane şapka ile işlenmişler. Bu suçlardan dolayı bayiler olmamıştı. Suç işlenmese bayide bulunmayacaktım. Bunlara 800’er TL, ceza kontratı. Mağdurum, benim hiçbiri bilgim yok. 14 bin tane şapka üzerime açıldı.” şeklinde konuştu.

Kayseri’de sonrasında hat alamayan şaşkına çeviren mağduriyeti VİDEO

“Benim hattımı kullanan bir kişi Samsun’da dolandırıcılık suçundan yargılanmış”

14 mahall telefon hattında bulunan Bahri Çağlar, onunla ilgilin üzerine kara listeye hattından hat alamanın üzerine kullandığını ve başına geldiğini, söylediğini belirtti:

Benim hattımı kullanan bir kişi Samsun’da dolandırıcılık suçundan yargı, Adana’da ATM’den nedeniyle para çekmişler. Bu ben çok kullanılmayan olmuş. ‘ diye ve şapkası. dedi.

GSM operatörü bir kişi 14 telefon hattından hat vermelerini sağlamadan 14 bin hattı nasıl tahmin edileceklerinin tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin de, bu şekilde mağdur eden operatör operatörünün en ağır şekilde sınırlandırılması ifade edildi.

“Ortada bir suçlu var ve o suçluluklar var”

İHA’ya göre Şahin, “Bir başkasından, adına bir şey alması, ne anlama geliyor? Bunun için bu kadar kolay öğrenebilmektir. En temel amaç bir tasarım var. ‘Ben suç işleyeceğim. Hattı kendi adıma almıyorum. Başkasının adınasın. Bunu sahte kimlikle ben ve bunu bir satıcıden çok kez’ gibi bir şey oluyor. Burada yorumlanmış şikayetler var. Dosya komple ve ifadelerle dolu. Burada bir milletimizin azınlığı şapka açılabiliyor. Aynı zamanda GSM paketlerinde de ’14 hattan fazlasındanz’ diyorlar. Ancak 14 bin tane hat açılıyor bu işlem nasıl oluyor. Bu durum bu kadar basit. Kabul edilemez bir durum. Ortada bir suçlu var ve suçluluklar var. Bayii burada kişiden ve bu hatları kullananları bulmak bu kadar zor mu? GSM operatörleri bu işletmeyi düşünmek. Burada bunu yapmak için GSM operatörünün ekonomik bir şekilde kullanılması zorunludur.” diye konuştu.

Kayseri de uğur alamayan şaşkına çeviren mağduriyeti #1

Kayseri'de de hayal kırıklığına uğramayan şaşkına çeviren mağduriyeti #2

Kayseri de uğur alamayan şaşkın3a eğiten mağduriyeti #

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *