Katar’a Yapılan Dayatmanın Başrolünde İngiltere Var

Batılı okul, sözde işçi hakları aracılığıyla, Katar’a LGBTi ve alkol baskısı, önceki gün düzenlenen Dünya Kupası açılış seremonisi ve maç öncesi ve sonrasında şampiyonyeye ulaşarak adeta nefret kampanyasına dönüştü. Özellikle Anglosakson medya, Katar’ın geniş dünya kupasına ilişkin eleştirileri merkez alarak “en tartışma kupası” ifadesini yaptıkları her yayında kullanma ve çalıştırma girişimini gözden kaçırmadı. Batı medyası, ilk kez bir İslam ve Arap devletinin düzenlediği turnuvayı karalamak için eline geçeni ardına koymadı. Kuruluşla ilgili pozitif atmosferi vermek yerine olur olmaz her eleştiriyi ön safta taşıyan Batılı medya, LGBT provokasyonuna yönelik bir miktar Batı Avrupa milli takımlarına da tam destek verdi. Bir dönem Arap ve İslam toplumları üzerindeki sömürge düzeni kuran İngiltere’nin kamu yayıncısı BBC ise yayın haklarına sahip olmasına rağmen, tüm dünyada büyük ilgi gören ve Kur’an tilavetiyle başlayan kupa açılış gösterisini canlı yayında vererek adeta nefretini kustu.

DAYATMACI POLİTİKAYA DESTEK

BBC, Katar’daki açılış törenini vermek yerine, göçmen kullanıma yönelik uygulamaları eleştiren, FIFA’daki iddialarına yer veren ve Katar’ın LGBT karşıt politikalarını hedef alan bir yayına yer verdi. İngiliz yayın eviun Batının değerleri İslam çeşitlerini dayatmayı amaçlayan politikasına açık destek sağladığı görüldü. BBC’nin Katar’ı hedef alan saldırgan politikalara destek vermek amacıyla açılış törenini verdiği kaydedildi. BBC’nin skandal yayın sosyal medya “ikiyüzlülük” eleştirileriyle karşılandı.

KARA PROPAGANDASI

  • İngiliz yayın ekibinin futbol yorumcusu, eski İngiltere Milli Takımı oyuncusu Gary Lineker de canlı yayında Katar’ı, “Henüz başlama vuruşunu Dünya Kupası maçında yapmadan tarihin” sözleriyle gol aldı. Eski İngiliz futbolcu, Katar’ı hedef alan karalama kampanyasının adeta sözcülüğüne soyunarak, “yolsuzluk, işçi ölümleri, LGBT ve kadın hakları” amacı Körfez ülkesini hedef alan açıklamalarında bulundu. Dün oynanan İngiltere-İran maçından önce ise bir BBC sunucusu LGBT’ye destek veren kol bandıyla sahadan yayın yaptı.

ALKOL REKLAMI YAPILAR

Batılı medya hizmeti Katar ve Ekvador arasında yapılan Dünya Kupası açılış maçında sahadaki rekabetten çok, alkol propagandasını bir çıkardı. Ekvadorlu taraftarların maç sırasındaki “Bira isteyenler” tezahüratı, tüm batılı medya tarafından manşetlere ve sosyal medyaya taşınarak, maçın galibi galip gelir. İngiliz ve Batılı medya evi, kaleda maçın sonunda doğru oluşan boşlukları da bir tane çıkararak, Katar’ın kupayı düzenlemek için yeterli olmadığını göstermek istedi.

LGBT DAYATMASINA GEÇİT YOK

  • Dün de Hollanda ve İngiltere milli takımlarının LGBT krizini çıkartmak istediği FIFA’nın oğlu dakikadaki müdahalesiyle engellendi. Katar’a LGBT dayatmasını hedefleyen “One Love” girişimi Hollanda, Belçika, Danimarka, Almanya, İsviçre, Galler ve İngiltere geri adım atmak zorunda kaldı. Dün maçı olan İngiltere başta olmak üzere söz konusu milli takımların kaptanlarının LGBT renklerini taşıyan kol bantları ile ev sahibi ülkelerini protesto etmeyi kaydediyordu. FIFA, dün yaptığı açıklamayla, kurallar dışında hareket eden takımların cezalandırılması anlatımıyla ilgili söz Batı Avrupa ülkelerindeki provokasyondan vazgeçmek zorunda kaldı. İngiliz takım kaptanı Harry Kane kolunda FIFA maçında “Ayrımcılığa yer yok” yazılı kol bandıyla müsabakaya çıktı.

MORGAN FREEMAN’A DA SALDIRDILAR

Kupa açılış törenini sunan dünyaca ünlü siyahi aktör Morgan Freeman da saldırıların hedefindeydi. Freeman’ın, Katar’ın FIFA elçisi Ghanim Al Muftah’ın birlikte okuduğu Hucurat Suresi 13. ayet sırasındaki görüntü, Batılı sosyal medya kullanıcıları tarafından hedef alındı. Freeman, Katar’ın LGBT ve düşman politikalarına para anlamında destek vermekle itham eden kara propagandanın hedefi oldu.

Memurlar.Net’i instagram‘dan takip etmek için tıklayınız

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *