Kasımpaşa’nın yeni teknik direktörü Selçuk İnan konuştu: Çok önemli yerdeyim – Spor haberleri

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa, teknik direktörlük görevi için Selçuk İnan ile sözleşme imzaladı. 37 yaşındaki teknik adam, imzanın ardından Habertürk TV’den Ayhan Şensoy’un sorularını yanıtladı. İşte Selçuk İnan’ın sözleri…

– Kariyerinizdeki ilk teknik direktörlük deneyimi olacak. Süreç nasıl gelişti?

“Öncelikle beni buraya layık gören sayın Turgay Ciner’e teşekkür ediyorum. İnanıp, güvenleri beni mutlu etti. Sportif direktörümüz Serkan Reçber beni aradı. Kulüple ilgili her konuyu konuştuk. Karşılıklı hedeflerimizi paylaştık. Sonra da anlaşmaya vardık. Bundan dolayı da çok mutlu ve gururluyum “

– Süper Lig’i yakından takip ettiğinizi öğrenin. Kasımpaşa da o kulüplerden biri. Bu kadro yapısıyla nasıl bir futbol vaadi istiyoruz?

“Kasımpaşa yakından takip ettiğimiz bir takımdı. Bütün oyunculara hakimim. Aslında çok istediğimiz yerde başlıyorum teknik direktörlüğe. Bu takımda çok önemli oyuncular var. İlk hedeflerim onları oradan uzaklaştırmak. Yürütmeye.Bu bilinçsizce hücumu sürdürmüyorlar.Ancak önceliğimiz ofansif ve keyif veren bir futbol oynatmak”

– Dünya Kupası devam ediyor. Orada değerli hocalar görev yapıyor. Esinlendiğiniz teknik direktör var mı, Kasımpaşa’da nasıl bir diziliş gösteriliyor?

”Aklımda net bir oyun planı var. Ancak bu sayıları ve sistemle dar bir kalıba sokmak istemiyoruz. Çok iyi bir ekip var. Çalışmalara başladı. Maça göre oyuncu kontrolüz. Bir kalıba bağlı olarak birçok sistemi oynayabilirsiniz.

– Ocak görüştüğünüzde transfer düşünüyor musunuz?

”Onlarla ilgili konuş çok erken. Takımın gördükten sonra karar verme. Bir eksiklik görürsek yönetimle değerlendiririz. Uygun görüşlerse yapılabilir.”

– Eski takımı geçince Ryan Donk burada. Nasıl karar verirsiniz?

”Donk çok önemli ve kasları isim. Kasımpaşa’da çok emeği var. Galatasaray’da da çok büyük işler yaptı. Galatasaray’da iyi arkadaştık. Onun burada olması benim için avantaj. Kadroda bir çok oyuncu beni tanıyor. Birlikte milli takımlarda oynadık, rakip olduk. Bu durum lehimize olabilir.”

– Fatih Terim’in sizin yaşamınıza özel bir yeri var. Buraya kadar görüştünüz mü, size tavsiyelerde bulundunuz mu?

”Fatih hocayla haftada birkaç kez görüşürüz. Sadece futbolda konuşuyoruz. Benim hayatımda çok özel bir yeri var. Fatih hocanın geçmişte biriktirdiği her kararda içten içe bir bağ oluyor. Kasımpaşa’nın teklifine giderken hocaları yollarını aradılar. O da çok mutlu oldu. Kasımpaşa’nın benim için çok doğru bir yer olduğunu söyledi. Bana her türlü yardım da sağlıyor. Fatih hocama bir kez daha teşekkür ederim”

– 2022 Dünya Kupası’nda hangi takımları izlemekten keyif alıyorsunuz. Kupaya hangi takımları daha yakın göreceksin?

”Dünya Kupalarında favoriyi görmek pek doğru değil. Suudi Arabistan Arjantin’i yendi. Zaten Dünya Kupası’nın cazibesi ve güzelliği burada. Fransa’yı diğer takımlardan biraz önde. Önemli oyunculara sahipler. Uzun süre birlikte oynuyorlar. Hollanda’yı da biraz tebrik”
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *