Kara Listede Olup Kredi Notunuz Düşükse Bu Yöntemlerle Kredi Çekebileceksiniz

Diğer bir tabirle kırmızı kalemle üzeri çizilen kara listedeki kişiler göreve kredi için başvuramıyor. Ancak kredi çekmenin artık açıklamaları var. Peki, kara listede olanlar nasıl kredi alabilir? Bankalar hangi yollarda kredi verirler?

Sürekli değişkenlik değerlerinin değişkenlik göstergesi ve artan zamlar karşısında nakit para sıkışmasına yönelik bakımları kredi çekmekte buluyor. Ancak birçok insan zamanla sorun yaşadığından istediği zaman kredi alamıyor. Daha önce kırmızı kalemle üzeri çizilenler ve düşük kredi notuna sahip kişiler bankaların şartlarını karşılayamadığından kredi çekemiyor. Durum böyle olunca nakit ihtiyacına da çözüm bulamıyorlar.

Kredi kartı ile hayatını sürdürmek zorunda olan milyonlarca kişi bulunuyor. Ancak kartı borçlarını sürekli erteleyenler ve zamanında ödeme yapmayanlar doğrudan kara listeye alınıyor. Kara listede olan kişiler bankaların gözünde güvenin kaybolduğundan ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunamıyor. Ancak kara listede bulunanları incelemek için bankalardan müjdeli haberler geldi. Artık kara listede olanlar bazı yöntemleri uygulayıp kara listeden gelebilecek. Üzerindeki kırmızı çizgi kaldırılacak. Peki, bu nasıl mümkün olabilir? Kırmızı kalemle üzerine çizilenlerin kredi çekmesi için ne yapması gerekir?

Kredi Borçlarını Kapatmanın Yolları

Kredi borçlarını silmek için bankaların kara listelerinden çıkmak ve kredi notunu kaldırmak gerekiyor. Eğer tanıdığınız bir kefil varsa ya da herhangi bir yolla teminat gösterebiliyorsanız borç kapatma kredisi çekmeyi düşünün. Daha belirli ödeme düzenli yapmayanlar bankaların görüşü güvenini kaybettiğinden kredi çekmek bir hayli zorlaşıyor. Eğer borç kapatırsanız kredi çekmekte de sorun gideri yapılandırarak ya da taksitli ödeme planı kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartınıza Otomatik Ödeme Talimatı Verin!

Borçlarınızı zamanında ödeyebilmek ve ödemelerinizi düzenli yapabilmek çok önemlidir. Hayat telaşı, çatışması ve başka sebeplerle borç ödeme günü unutulabilir. Bunun için en iyi çözüm otomatik talimat vermektir. Bu şekilde banka otomatik olarak borcundan borcunuz olan parayı çeker. Siz de bu şekilde ödeme yapmış olursunuz. Durumlarda bankaların bakışlarına güven kazanarak kara listeye girmezsiniz.

Otomatik ödeme yönergesi günümüzde çok yaygınlaşan bir seçenektir. Hatta her ödeme faturasından sonra size otomatik ödeme talimatı isteyip gerektirecek sorulur. Eğer bu seçeneğe evet derseniz her ay unutmadan giderseniz faturalarınızı ve taksitlerinizi zamanında ödeyebilirsiniz. İnternet, elektrik, su, doğalgaz ve benzeri faturalarda otomatik ödeme talimatı ile ödeme yöntemi oldukça rahat ettiren bir seçenektir. Bazen suçlamaların boyutunu hiç sorgulamadan kredi verebilirler.

Kara Liste Ne Anlama Gelir?

Kredi çektikten sonra ilk iki taksitini yatırmadıysanız bankalardan ihtar yoluyla ödeme yapmanız durumunda kara listeye alınırsınız. Bu duruma kara liste denmesinin nedeni kişinin düzenli ödeme yapmamasıdır. Bankalar kırmızı kalem ile hayaletleri üzerini çizerler ve diğer bankaların görünüşleri imajı oluştururlar.

Eğer bir müşteri kredisinin ilk iki taksitini ve devam eden tüm borç taksitlerini zamanında ödemiyorsa kara listeye alınır. Kara listede olan uyarılır ve akabinde yasal takibe alınır. Yasal takiplerin muhafaza altına alınması için en az 30 gün içinde borçlarının tamamını kapatmış olması bölümleri. Kara liste siciline yazılmış bir zorunluluktur. Diğer tüm hırsızlar bu listeden haberdar olur. Bu ihtiyaçları kesinlikle kara listeye düşmemek çok önemlidir. Bu listeden çıkmak için size haberimizde bahşiş geçen talimatları birebir yerine getirmek gerekir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *