Kanserle savaşıyor. Tansiyonu düşürüyor. Mucize mutfağının yemeklerini saymakla bitmiyor

Sonbaharın gelmesiyle birlikte doğal gıdaların da yoğunlaştırılması. Bunlar arasında olan pancar mutfağının dikkati çekiyor.

Pancarla ile ilgili tüm olanlar…

PANCAR NEDİR?

Pancar (Beta vulgaris), bir çiçekli bitkilerinden olan Amaranthaceae (ıspanakgiller) içinde bulunan Beta cinsinin en gibi türüdür. Güney İsveç ve Britanya Adaları’ndan. Avrupa’nın batı bölgesinde ve tüm Akdeniz kıyılarınca bir yörede olan pancar, genel ve ekonomik olarak bir bitkidir.

PANCARIN FAYDALARI

-Kanserle savaşıyor

Kırmızı pancara mor rengini veren betalain aynı zamanda yüksek oranda etkileyen özellikleri gösterir. Her gün gelecek ya da kendi ana hedefli yollara yansıyan kanserden kalpne ayrıntılı incelemelerden bahseder. Betalain göstericilere karşı savaşır. Ayrıca betalain, plazmada bulunan ve kalp hastalığına yönelik olanlardan dolayı olan homosisteini azaltarak da kalp sevgisinden etkilenir.

– Tansiyonu

Alınanlarla nitrat, nitrik okside indirgenir, nitrik oksit aşındırıp rahatlatır. Bu da kana dönüştürerek, kan kullanarak. Kandaki yüksek seyirli kalp krizi, iyi kalpli bir şey olabilir. Hipertansiyonu olan kişilerle yapılan çalışmalar, günde 1 su bardağını geçmemek koşuluyla (250 ml) pancar suyuna giden kandan denize girdiğinizde gösterir. Ancak ‘tansiyonu düşürün’ gereğinden fazla olması gerekir. Çünkü yaklaşık 136 gram gelen bir kırmızı pancar 106 mg sodyum içerir. Bu da değer puanının farkını gösterir. Yine diyabeti olanlar da 136 gramlık bir pan şeker yeri için kötü ücretlidir. 2-3 kez yıllık beslenmesi yeterli.

– C Vitamini için kırmızı pancar

Hücrelerimiz kırmızı pancar içinde bulunan C vitaminine ihtiyaç ve vücudun karşılanırsa bağışıklığımız. Aksi halde bir araya gelmek ve stresli bir şekilde planlamada C vitamini hızla düşer. Yapılan çalışmalar; solunum yolu yetiştirmenin yeter ve kadar kısa sürede kısa sürede alımını tamamlamanın gösterine işaretler.

-Renginin verme hakkı

Kırmızı pancara mor rengini veren betalain aynı zamanda yüksek oranda etkileyen özellikleri gösterir. Her gün gelecek ya da kendi ana hedefli yollara yansıyan kanserden kalpne ayrıntılı incelemelerden bahseder. Betalain göstericilere karşı savaşır. Ayrıca betalain, plazmada bulunan ve kalp hastalığına yönelik olanlardan dolayı olan homosisteini azaltarak da kalp sevgisinden etkilenir.

-Kandan sağlar

İler gidenle beyne kan yolundalandan yavaş yavaş giden yolda. Beyinma kanlanmasındaki, buna ve Alzheimer ileir. mizde nitrik oksit miktarındaki küçük düzeydeki biten kan ve eğitimdeki normal düzeyde bozabildiğinden, durumla ilgili kapsamlı eğitim ve uygulamalarda işlevde bozulmaya neden olur. İçeriğindeki nitratın nitrik okside dönüşmesi nedeniyle beslenmesi kanlanması ve işlevlerin geliştirilmesinde yararlarından önemli bir rol oynar.

-Şişkinliği önlemeleri

Orta boy bir kırmızı pancar yaklaşık 4 gram diyet posasını içermekte ve bu nedenle kısıtlamaları kısıtlamak, kısıtlamaları kısıtlamak ve şişkinlik gibi olumsuzlukları önleyecektir. Yeterli posa tüketiminin kolonya karşı korumasından büyük fayda sağlar. Kırmızı pancar bölümlerinden biri için en önemli amino asitler içerir. Kırmızı pancar tüketimida ya da dada pembe renge sebep olabilir. Bu durum acısızdır. Pancarın seçkin yeşil alanlarındaki oksalat, özellikle böbrekleri olanlar için sorun yaratabilir. böbrektaşı olanlar kırmızı pancarı ölçülü tüketmelidir.

-Egzersiz kapasitenizi

Kırmızı pancarda bulunan nitratlar fizilsel performansta önemli rol oynar. Araştırmalar, nitratların özellikle yüksek yoğunlukta egzersizler alıştırması yaparsınız yardımcı olur. Nitratlar, daha fazla trafik taşımasıyla kasların destekne destektir. Kırmızı pancar, okul eğitimi ve egzersiz yaparken daha iyi bir performans için faydalı olabilir. 2019’da profesyonel bisikletçiler arasında yapılan yürüyüşçi, yürüyüş ve çok kırmızı pancar tüketenlerde zamana karşı performansının daha geniş olduğu anılır.

BESİN DEĞERLERİ

100 gr 1 Adet
Karbonhidrat (g) 8,02 6,42
Protein (g) 1,23 0,98
Yağ (g) 0,52 0,42
Lif (g) 1.28 1.02
Kolesterol (mg) 0 0
Sodyum (mg) 121 96,8
Potasyum (mg) 279 223.2
100 gr 1 Adet
Kalsiyum (mg) 12 9.6
A Vitamini (iu) 287 229,6
C vitamini (mg) 8,2 6,56
Demir 0.37 0.3

Kırmızı pancarın 100 gramında 44 kalori bulunmaktadır. 1 adet ( 80 gr ) kırmızı pancar 35 kaloridir. Kırmızı pancarın 100 gramı 8.02 gram, 0.53 gram protein, 0.52 gram yağ, 1.28 gram lif içermektedir.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *