Kadere ne oldu? Arkadaşı: Şakalaşırken yanlışlıkla oldu… Annesi: Bu bir kaza değil, kadın cinayeti

Ovacık’ta açık arazide oturdukları sırada silah patladı. Kader Yiğit, arkadaşı 18 yaşındaki Yusuf Can Benli’nin elindeki pompalı tüfekle göğsünden vuruldu. Bir anda yere yığılan Yiğit’e arkadaşı müdahale etti. Çağrılan acil sağlık ekipleri olayın yerine vardığında Kader Yiğit tutuklandı. Yapılan işlemlerin ardından Yiğit’in cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İFADELER ÇELİŞKİLİ

Olaydan sonra silah ateşleyen Yusuf Can Benli ile orada bulunan 3’ü erkek bir kız 4 kişi gözaltına alındı. Yusuf Can Benli ifadesinde, “Şakalaşırken, yanlışlıkla, kaza ile oldu” dedi. Diğer 4 görgü tanığının da ifadesi alındı. Görgü tanıklarının ifadelerinde biriktirdikleri vardı. Bu da olay cinayet ihtimalini artırmadı. Bunun üzerine mahkemeye tutuklandı Yusuf Can Benli tutuklandı.

‘KAZA SÜSÜ VERİLİYOR’

Kader Yiğit’in ailesi, şüphelilerden şikayetçi oldu. Aile, “Yanlışlıkla olan bir şey yok, bu bir kadın cinayeti. Kader’i öldürdüler. Kaza süsü verme sistemi” dedi. Aile, avukatları kullanma şikayet dilekçesinde, “4 görüş tanığı da farklı ifadeler veriyor. İfadeleri teçhizatlı, Kader uzun namlulu silahla vuruluyor. Uzun namlulu silahın kullanılmasında yanlışlıkla biri olmaz, hayatın olağan amaçlarına aykırıdır. Olayın aydınlatılması gerek, şüphelilerin yargı önünde hesap vermelerini istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

HAYATI DRAMI

Kader Yiğit, Keçiören’de oturan 3 çocuklu bir ailenin en küçük kızıydı. Babasının annesine şiddet uygulamakla aile dağıldı. Kader ile 2 kardeşi devlet koruma altına alınması, Çocuk Esirgeme Kurumu’na götürülmesi. Yıllarca Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan 3 kardeş daha sonra buradan ayrılarak anneleriyle yaşamaya başladı. Kader Yiğit hayatını kaybetmeseydi gelecek 18 yaşına girecekti ve yıl boyunca yetiştirme yurtlarında kalanlara baktıktan sonra hak ile kamu görevinde kadroya yerleştirilecekti.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *