İsveç Başkonsolosluğu önünde Kur’an-ı Kerim protestosu

Danimarka’daki Stram Kurs (Sıkı Yön Partisi) Partisinin Lideri aşırı sağcı Rasmus Paludan’ın İsveç’in başkenti Stokholm’de Kur’a-ı Kerim yakmasının ardından İsveç’e yönelik protestolar yapıyor.

Anadolu Derneği ve Milli Gençlik Vakfı üyeleri saat 20.00’da Beyoğlu’nda bulunan İsveç Başkonsolosluğu önünde toplanarak, eylem yaptı.

İsveç Başkonsolosluğu cephesi Kuran-ı Kerim protestosu

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan protestoda, AGD İstanbul Şube Başkanı Mehmet Yaroğlu kısa bir konuşma yaptı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı konsolosluk cephesi, tekbir getirip sloganlar atan grup, ardından olaysız olarak dağıldı.

İsveç Başkonsolosluğu cephesi Kuran-ı Kerim protestosu

BATMAN’DA BİNLERCE KİŞİ İSVEÇ’TE KUR’AN-I KERİM’İN YAKILMASINI PROTESTO ETTİ

Batman faaliyet yürüten Kur’an Nesli Platformu Kültür Mahallesi’nde bulunan 8 Mart Kadınlar Parkı önünde “Kur’an’a Sahip Çık” mitingi düzenlendi. Ev sahibi kişinin katıldığı ve Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başlayan mitingde birçok kişi “Kur’an’a uzanan veya kırılsın”, “Müslüman neredesin Kur’an yakılıyor”, “Çekin pis ellerinizi Kur’an’ımızdan” yazılı pankartlar taşıdı .

İsveç Başkonsolosluğu cephesi Kuran-ı Kerim protestosu

Kur’an Nesli Platformu Başkanı Beşir Şimşek, Kürtçe’nin yaptığı konuşmada, “Kur’an sayfalarının yakılmasının devlet destekli bir eylem olduğunu belirterek, “Kur’an kelamıdır kutsaldır. O kelam izzeti öğretiyor, bizi cehennemden koruyor. Ey Kur’an kalbimizde ve hayatımızda olduğu sürece onlar bilir ki galip gelemeyeceklerdir. O yüzden de bu tür saldırıları teşvik etmek Kur’an’dan bağımızı koparmaya çalışıyorlar” dedi.

İsveç Başkonsolosluğu cephesi Kuran-ı Kerim protestosu

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Serkan Ramanlı ise İsveç’teki çirkefliğin örgütlü bir kötülük olduğunu aktardı. Hiçbir hükümet ve kurumun Müslümanların inancına hakareti dile getiren Ramanlı, “Biz Müslümanlar vahdet içinde olursak, birlik içinde olursak hiç kimse bizim kutsallarımıza yan gözle bakamaz” şeklinde konuştu.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *