İsveç Başbakanı’ndan Türkiye yorumu! Sözlerini duyanlar ‘Bu ne özgüven’ diyor

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, İsveç’in başkenti Stockholm’de bir araya geldi. Görüşmenin ardından ikili ortak basın toplantısı düzenlendi. Başbakan Kristersson’un alacağı, Türkiye ile İsveç arasında NATO’yu sürdüren uzmanları devam eden müzakerelerin “iyi bir nokta” olduğunu belirten, “Temel olarak, hiçbir düşüşün sonunda. Eskisi gibi aynı yerdeyiz. Bence hala çok iyi bir durumdayız. Müzakereler açısından durum, daha Doğruları mutabakatın takibi açısından iyi gidiyor” dedi.

“TÜRKİYE’DEN TALEPLER VAR”

Türkiye’nin İsveç’ten talep ettiği iadelere değinen Kristersson, “İadelerle ilgili mevzuatımızın olduğu ve buna bağlı kaldığımız malum. Türkiye’den talepler var. Yeni bir şey değil” dedi.

“ER YA DA GEÇ NATO’YA ÜYE OLACAĞIZ”

Hem İsveç’in hem de Finlandiya’nın Türkiye’ye gidiş taahhütlerini yerine getirdiğini aktaran Kristersson, Türkiye’nin NATO’yu ele geçirme konusunda ne zaman onaylayacağından emin olamayacağını ama er ya da geç NATO üyesi olacağına inandığını açıkladı.

“UKRAYNAYA DESTEK SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Michel ise yapacağı, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa ve dünya için en ciddi tehdit olduğunu belirterek, Rus işgalinin sona ermesine yaklaşırken, Ukrayna ve AB’nin her odasının daha yakın dünyaya inandığını belirtti. Michel, “Ukrayna’ya güçlü askeri, ekonomik ve hasta bakımı destek çalışmasına devam” dedi.

Son Dakika Politika İsveç Başbakanı’ndan Türkiye yorumu! Sözlerini duyanlar ‘Bu ne özgüven’ diyor – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından çekirdek bütün haber verilerinin hazırlandığı şekliyle otomatik servis verilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *