İsveç Başbakanı’ndan NATO’yu çekmek için dikkat çekici Türkiye yorumu

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, İsveç’in başkenti Stockholm’de bir araya geldi. Görüşmenin ardından ikili ortak basın toplantısı düzenlendi. Başbakan Kristersson’un alacağı, Türkiye ile İsveç arasında NATO’da devam eden müzakerelerin “iyi bir merkez” olduğunu belirten, “Temel olarak, hiçbir yükün sonunda. Eskisi gibi aynı yerdeyiz. Bence hala çok iyi bir durumdayız. Müzakereler açısından durum, daha doğrusu mutabakatın takibi açısından iyi gidiyor” dedi.

İsveç'te yeni skandal!  Makete ceza yok

İsveç’te yeni skandal! Makete ceza yokHaber Görüntüle

Bölücüler İsveç'te müşterilere para topluyor!

Bölücüler İsveç’te müşterilere para topluyor!Haber Görüntüle

Türkiye’nin İsveç’ten talep ettiği iadelere değinen Kristersson, “İadelerle ilgili mevzuatımızın olduğu ve buna bağlı kaldığımız malum. Türkiye’den talepler var. Yeni bir şey değil” dedi.

Hem İsveç’in hem de Finlandiya’nın Türkiye’ye gidiş taahhütlerini yerine getirdiğini aktaran Kristersson, Türkiye’nin NATO’yu ele geçirme konusunda ne zaman onaylayacağından emin olamayacağını ama er ya da geç NATO üyesi olacağına inandığını açıkladı.

Michel ise yapacağı, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa ve dünya için en ciddi tehdit olduğunu belirterek, Rus işgalinin sona ermesine yaklaşırken, Ukrayna ve AB’nin her binasının yakınında daha fazla inandığını belirtti. Michel, “Ukrayna’ya güçlü askeri, ekonomik ve hasta bakımı destek işine devam” dedi.

Skandal'a 'sabotaj' diyen İsveç Başbakanı iki suikastı hatırlattı

Skandal’a ‘sabotaj’ diyen İsveç Başbakanı iki suikastı hatırlattıHaber Görüntüle

İsveç'teki propaganda tepkisini gösteren CHP ve İYİ Parti'ye AK Parti'den yanıt: Bu tavrı değerli buluyoruz

İsveç’teki propaganda tepkisini gösteren CHP ve İYİ Parti’ye AK Parti’den yanıt: Bu tavrı değerli buluyoruzHaber Görüntüle

İSVEÇ İLE MÜNASEBETLERİMİZİ ÇOK DAHA GEREBİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün yaptığı evlilik, “İsveç ve Finlandiya NATO’ya girme gemimizden ricada bulundular. Başta Stoltenberg iyi bir dostumuz, iyi bir insan. biz kendilerine bir şey söyledik.Bak dedik, yani bize eğer sizdeki teröristleri teslim etmezse biz bunu zaten Meclis’ten ele geçiremeyiz. Bunlar ne yazık ki yapamadılar.Sonraki başbakanları fena bir insan değil bize bir ziyaret gerçekleştirdi.Bu ziyarette de biz kendisine basın toplantısı yaparken sizde Bülent Keneş diye biri var FETÖ’cü, bu Bülent Keneş’i bize sınır dışı edin edin, verin dedik. Bülent Keneş’in bize sınır dışı etmeyi dikkate almayın. Arılara rağmen ne yazık ki PKK’nın PYD’nin bu gösterilerde durdurulması filan falan diye bir şey söz konusu olmadı. Şu anda Meclis başkanlarının bize bir ziyareti söz konusuydu. Meclis Başkanımız da bu ziyareti reddetti. Çünkü bunlar hala Türkiye’yi eski Türkiye zannediyorlar. Şu bir ülkede da bu ziyaret gerçekleşmeyeceği gibi onların İsveç’te bu duruma karşı eğer bir el koymazlarsa İsveç ile münasebetlerimizi çok daha gerebilir. Tabii bu sadece İsveç’te değil sadece Finlandiya’da değil. Sanki Almanya’da yok mu, Fransa’da yok mu! Türkiye olarak onlara karşı tavrımızı buna göre belirleyeceğiz. Attıkları bilgiler, Türkiye’de bunları gerçekleştiremedikleri için güya dışarıdan bizi kuşatacaklar. Ya böyle bir şey yapamazsınız. Türkiye’de şu anda onuru, gururu dört dörtlük sağlam olan bir iktidar var. Onun için de bundan sonraki süreçte de Allah’ın izniyle terörle mücadelede Türkiye’yi dışarıdan kuşatamazlar. Bunlara da bunun bedelini bire yüz, bire bin ödetiyoruz, ödeteceğiz.” mesajı kullanmıştı.

AK Parti'den Babacan'ın İHA yorumuna tepki

AK Parti’den Babacan’ın İHA yorumuna tepkiHaber Görüntüle

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *