iPhone 15 Ultra’nın tasarımı ve adı değişiyor. Analistlerin tahminleri açıklandı

Apple, iPhone 15 Ultra’da tasarım değişikliğine gideceğini açıkladı. Apple analistlerinde biri iPhone 15 Pro Max’ın yerini, iPhone 15 Ultra ismine bırakacağını ifade etti. Apple ayrıca, değiştirme ismiyle sınırlandırmak istemediğinin de gökyüzünü çizdi.

iPHONE 15’TE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLİYOR

ShrimpApplePro tarafından Twitter üzerinden yapılan bir paylaşıma göre; iPhone 15 Ultra, yoğun ekran ve selefine göre ince çerçeve ile piyasaya sürüldü. Apple’ın son serisinde, ekran hizmetleri olarak iPhone 14 serisiyle aynı yerde ifade edildi. Apple’ın bu tasarım fikri, “iPhone Android’e yaklaşıyor” eleştirilerini almalarına sebep oldu.


iPhone 15 serinde analistler köklü değişiklikleri beklediklerini ifade ederken özellikle yaptığı tüm analizlerin doğru çıkışı ile ifade ettiği Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz günlerde Apple’ın önemli bir sonucu geçmişti.

Kuo tarafından yapılan paylaşıma göre BOE, iPhone 15 standart mod cihazlarının ana ekran paketleri olacak. Kuo, standart modellerindeki ekran siparişlerinin yüzde 70’ini karşılayacağını aktardı.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra tamamen yeni bir Apple çipi kullanacağının altı çizilirken Apple’ın 3nm mimarisi üzerine üretilen A17 Bionic’ten etkilenmesi bekleniyor. Mevcut nesilden önemli ölçüde daha güçlü olmasa da, batarya performansıyla sürülecek. TSMC tarafından üretilecek 3nm mimarili A17 Bionic, yeni çiplerden dolayı oldukça hızlı olacak. Bu nedenle serinin biraz daha pahalı olacağı düşünülüyor.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *