iOS 16.2 hataları, iPhone sahiplerini bıktırdı!

Apple, iPhone cihazları için 13 Aralık tarihinde iOS 16.2 güncellemesini yayınladı. Pek çok yenilik sunan bu güncelleme ek olarak hatalar da beraberinde getirdi. Sosyal medya platformu Reddit üzerinden birçok iPhone kullanıcısı iOS 16.2 güncellemesiyle birlikte gelen hatalarla ilgili paylaşımlar yaptı. Peki, iOS 16.2 güncellemesi ne gibi hatalar veriyor? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

iOS 16.2 sürümü, birçok uygulama için kritik hata veriyor!

iPhone kullanıcıları tarafından Reddit’te bulunan içeriklere göre iOS 16.2 güncellemesi birçok hatalı da beraberinde getirdi. Bu hatalardan ilki şarjın hızlı bir şekilde güncelleme alan tüm şarjın bozulması oldu. Şarjın iPhone’ları için hızlı patlaması, birçok Apple müşterisi tarafından sosyal medyadan şikayet konusu oldu.

iOS 16.2 güncellemesiyle gelen hatalar kameranın donması da yer alıyor. Kamera uygulamasına giren iPhone kullanıcıları, fotoğraf çekmek istedikleri bölümleri uygulamadan yararlanamıyor. Bunlara ek olarak akıllı telefonlarda klavyenin geç açılması ya da açılırken donma hatası da iOS 16.2 güncellemesinde yer alıyor.

iOS 16.3 Beta 2 güncellemesi çıktı!  İşte yenilikler

iOS 16.3 Beta 2 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler

iOS 16.3 Beta 2 güncellemesi çıktı! Yeni sürümde Acil SOS özelliğinin kullanımı değişiyor işte ayrıntılar…

Bunların hepsi Apple Music, HomeKit ve Odak Modları ile ilgili de benzer sorunları iOS 16.2 güncellemesi için Reddit paylaşımları arasında mevcut. iOS 16.2 güncellemesi, iPhone 8 dahil olmak üzere devamında tanıtılan bütün telefonlarda yükseltilebiliyor. Bu nedenle hataların modeline dayalı değil de güncellemeye gittiği tahmin ediliyor.

Öte yandan son olarak iOS 16.3 Beta 2 güncellemesi yayınlandı. Yine de Apple’ın buna bir süre daha vermek ve öne çıkarmak iOS 16.2.1 güncellemesini yayınlamaktan sonra iOS 16.3 güncellemesini sunması da beklenenler arasında.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne bırakıyorlar? Siz de güncellemede bu hataları yaşadınız mı? Görüşlerinizi Yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *