İnternetten alınan ‘bitkisel’ ürünü, kanser hastasını komaya soktu!

Adana’da yaşayan 26 yaşındaki kanser hastası Hüseyin Aygan, iddiaya göre sosyal medya üzerinden reklamını gördüğü, bitkisel ilaç tedavisini aldığı öne sürülen Dr. Hakan Özkol ile görüşme geçti.

Cumhuriyet’ten Dilan Ayırkan’ın tuhafiye Göreceli bölümlerin çeşitli bitkisel bileşimlerini kullanmaya başlayan Aygan, kilo kaybı ve nefes darlığı yaşamaya başladı. Aygün, içinde bir hafta kullanıldıktan sonra yoğun bakıma alındı. Adana Şehir Hastanesi’nde entübe edilen Aygan’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruyor.

4. EVREYE SIÇRADI

Baba Hikmet Aygan, doktor hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na yönelik suç duyurusunda bulundu. Hüseyin Aygan’ın kardeşi Zeynep Aygan ise “Hüseyin’in kalçasında tümörü vardı. Kanseri ikinci evrendi. İlacı kullanmaya başladıktan 10 gün sonra ağzından kan gelmeye başladı. 10 gün içinde kanser ikinci evrenden dördüncü dünyaya çıktı. Bu doktordan şikayetçi olan başka hasta da var. Doktor hiçbir test yapmadan muayene etmeden ilaç vermiş. İlaçları test ilaçları” dedi.

SAĞLIK DOLANDIRICILIĞI

Halk Sağlığı Uzmanı Gül Ergör, kanser ilacı adı altında internetten bitkisel ürün satılmasının kabul edilmesi gerektiğini vurgulayarak “Bu sağlık üzerinden bir dolandırıcılık. Hekime sormadan, hekim reçete etmeden hiçbir ilaç kullanmamalı. Hastaların kanserden korunmayı internetten almayı düşünmeleri mümkün olmamalıdır. Bu canlıların satılmasının önüne geçmek de mümkün olmuyor. Çünkü evin da sitesinde ilaç satabiliyorlar. Bu küresel bir sorun. Sorunun çözümü için insanlar sağlık okuryazarlığı katmanları gerek” dedi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *