İmamoğlu’na Saraçhane’de destek ziyareti – Son Dakika Haberler Milliyet

31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından yaptığı basın kuruluşlarında YSK başkanı ve üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretleri sürüyor.

Gruplar eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın gibi eski meclis başkanları, genel başkanlar, bakanlar, belediye başkanları, milletvekillerinin yer aldığı 100 ‘e yakın isim, İmamoğlu’nu Saraçhane’deki başkanlık binasında ziyaret etti. Destek için gelen misafirhaneyi İBB Meclis salonu ağırlayan İmamoğlu, gelenlerle tek tek selamlaştı.

Destek programı, Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Nesrin Nas moderatörlüğünde başladı. İsimler, İmamoğlu’na destek mesajlarını vererek, birlik görüşmelerinde bulundu.

İmamoğluna Saraçhanede ziyaret desteği

‘MİLYAR KEZ GÜÇLENDİRİM’

Destek mesajlarının sonraki oda meclis tariflerinde bulunan İmamoğlu, “Bugün gerçekten aşırı bastırılmış ve bir süre içinde ifade verme konusunda duyduğunu da bir toplumumuz var. Bunu kabul edelim. Buna göre bir süreci tarif etmeye gayret edelim. Ben onun için bugünkü buluşmayı önemsiyorum. Az Daha önce dedim ya bol sıfırlı bir çarpanı oldu benim için bugünkü buluşma Milyon kez güçlendim, milyar kez güçlendim. , size güven duydukları, oy vermiş insanlar var ve gerçekten sizin bu muhteşem dünyayı bugün alacağınız ve yarınlarda yaşadığınızz her mesaj çok değerli. doğru bir biçim, itibarlı bir biçim hak edindiği konumlar bir kaynatma yaparak milletimizi gerçekten ve gerçekten hem uyandıracak hem cesaretlendirecek, hem ayağa kaldıracaktır. Bu bağlamda ben bu sınırlamalarınızı de doğal olarak istiyoruz. Şunu ifade etmek isterim. Bugün burada benim şahsımda vücut bulan bir demokrasi mücadelesine katkı verdiklerini öğrendim. Bu Ekrem İmamoğlu’nun şahsına bir destek değildir. Bu aslında Türkiye’nin demokrasisine sahip olduğu destektir” ifadelerini kullandı.

İmamoğluna Saraçhanede ziyaret desteği

‘MİLLETİN DEMOKRATİK İRAESİNİ SAKATLAMAYA KALKIŞACAKLARIN KARŞISINDA DURDUĞUMUZU İLAN EDERİZ’

Programda, grup adına ortak bildiriyi de CHP’li eski milletvekili Süleyman Çelebi, okudu. Çelebi’nin okuma bildirisinde, şu ifadelere yer verilir:

“Ülkemize ve milletimize hizmet etmeyip şerefli bir görev kabul etmiş devlet insanları ve siyasiler olarak bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ederek dayanışma ve desteklerimizi desteklerimizi ilettik. Çalışma sudan bahanelerle veya yasaklar yoluyla etkisizleştirme gayretlerini kaygı ve kaygılarla izlenen, izleyenleruz. Anayasal düzenin yok sayılmasını, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nde siyasileştirmeyi, yargının bağımsızlığının yok olduğu yer, demokrasimiz ve hukuk devletimiz için son derece koruyuculu ve kabul etmek istiyoruz. leyle milletin demokratik iradelerini sakatlamaya, seçimle gelmiş belediye başkanının idari veya cezai yaptırımlarla engellemeye veya yasaklamaya kalkışacak, onların anında hedefleriylemizi Sayın İmamoğlu ile dayanışma desteklerinizi ilan ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

‘UMRE’DE KÖTÜLÜKLERLE İLGİLENMEDİM’

Programın ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İmamoğlu, Umre ziyaretiyle ilgili gördüklerini söyledi:

“Umre ziyaretim ülkeleri çok iyi geçti ve çok mutlu oldum. Bol bol dua ettim. Çocuklar için bile verdim. İyiliklerle ilgili dua verdim, insanlık için, memleketimiz için, milletimiz için, şehrimiz için, bolluk bereket için dua edildi. Kötülüklerle karşılaşmadım doğrusu Umre’ yle ilgili yazılan kötü sonuçların sahiplerinin olduğu gibi giderlere hiç ilgilenmedim ama onlara dahi dua ettim.Onlar için iyilik diledim, onların bile kötü duygularından arınmaları için dua ettim. , serttir ama umarım onların da iyileşmesine katkı sunar.

İmamoğluna Saraçhanede ziyaret desteği

‘İSTANBUL’A YAPILAN HUKUKSUZLUĞA KARŞI BİR MESAJ YAYINLAMIŞ OLDU’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıkça videosu hakkında konuşan İmamoğlu, “Bu konu bana sağdan solda ulaştı. önce, Sayın Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Çok da onurlandım, gururlandım, teşekkür ediyorum. güç katmıştır” ifadelerini kullandı.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *