İkinci Dünya Savaşı sırasında fotoğrafta ‘cep telefonu’ tartışması: Bu adam bir zaman yolcusu

Facebook‘ta yayınlanan ve 1940’larda çekildiği düşünülen bir fotoğraf kafaları karıştırdı. Henüz cep telefonu icat etmeyenken fotoğrafta, bir insanın cep telefonuyla konuşuyor gibi yorumlar tartışması başladı. İzlandalı Facebook grubu Gamlar ljósmyndir’de Kristjan Hoffmann tarafından ilk kez 2016’da onları fotoğraflayacak, yeniden gelecek geldi ve II. Dünya Savaşı sırasında ABD askerlerinin arasında görülen kişi hakkında “Acaba zaman yolcusu mu?” Kullanılan soranların sayısı azımsanmayacak kadar fazla oldu.

Fotoğrafı Facebook’ta paylaşan Kristjan Hoffmann’ın, “Bu güzel fotoğrafa dikkat çekici bir şey de pencerenin yukarısında, resmin içindeki bir adam elini kulağına götürmüş ve cep telefonuyla ilgileniyor. Ne diyeceğimi bilemeyeceğim, sadece telefonda konuşmayınu dinleme. Tek başına görünen ve diğerlerinden farklı bir şapkası ve atkısı var, bugün yaptığımız gibi açıklama” sözleri dikkat çekti.

Diğerlerinden farklı giyindiği görülen adamın, elindeki modern zamanlara ait bir telefonun varçasına elini kulağına götürmesi, YouTube’da “Açıklanamayan 10 Gerçek Zaman Yolculuğu Vakası” başlıklı bir komplo teorisi videosunda da kendine yer buldu.

İkinci Dünya Savaşı sırasında fotoğrafta 'cep telefonu' tartışması: Bu adam bir zaman yolcusu - 1

Söz konusu kişinin Mihver resimleri için casusluk yaptığına dair bir teoriden hiç bahsedilmemesi dikkat çekti.

bazılarının, adamın sadece saatinin sınırlarını çalışmadığını kontrol ediğini ileri sürdü.

Facebook’taki bazı kullanıcılar ise adamın sadece bir pipo içini ve fotoğraf çekerken kulağını kaşıdığını söyledi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *