Hıncal Uluç’un cenaze programı belli oldu

Sağlık sorunlarını giderme 8 Temmuz’da yoğun bakıma alınan ve ardından taburcu gittikten sonra yeniden yoğuna alınan gazeteci Hıncal Uluç, 1 aydan fazla hamile hastanesi altındaydı.

Uluç’un vefat haberini program yapımcıları ve spor yazarı Faik Çetiner sosyal medyadan duyurdu. Çetiner, “Hıncal Uluç, vefat etti. Uluç evcil başı sağ olsun.” kullanım kullandı.

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Öte yandan Uluç’un cenaze programı belli oldu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan göre, Uluç’un cenazesi 22 Kasım 2022 Salı günü saat 11.15’de çalıştığı Sabah Gazetesi önüne getirilecek. Törenden sonra öğle namazının ardından Zincirlikuyu Camisi’nden postası Zincirlikuyu Mezarlığı’nda gideceği.

HİNCAL ULUÇ KİMDİR?

1 Kasım 1939’da Kilis’te dünyaya geldi. Bir dönem İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde gördü. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı. Mesleğe Yenigün gazetesinde başladı.

1967’de Yankı’da çalışmaya başladı. Aynı zamanda Cumhuriyet gazetesinde haftada iki gün spor yazıları yazdı. 1980 yılında Gelişim Yayınları’nda Erkekçe Dergisi’ni çıkarmak üzere İstanbul’a geldi. Birçok televizyon kanalında program yaptı.1990 yılında bu yana Sabah Gazetesi’nde yazıyordu. NTV ve A Haber’de spor yorumcusu olarak çalıştı. Yayınlanmış birçok kitap var. Çok sayıda basın görevlisinden ödül aldı.1994-1995 Abdi İpekçi Barış Ödülü’ne değer görüldü. Basın Şeref Kartı sahibiydi.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *